16.09.2019
Umut Özkul, AstraZeneca Türkiye Finans Direktörü oldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Umut Özkul, AstraZeneca Türkiye Finans Direktörü oldu

İlaç ve finans sektörlerinde farklı şirketlerde yönetim tecrübesine sahip olan Umut Özkul, AstraZeneca Türkiye Finans Direktörü (CFO) görevine atandı.
 
Kariyerine denetim alanında başlayan ve 1996-1998 yılları arasında PwC'da çalışan Umut Özkul, bu tecrübesinin ardından 1999 yılında Unilever'de Yönetim Muhasebesi Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 1999 yılında Johnson & Johnson İlaç Bölümü Janssen Türkiye'ye katılan ve buradaki 18 yıllık kariyeri boyunca Türkiye Hazine & Raporlama Müdürü, Finans & İdari İşler Direktörü, CFO, CFO (Johnson & Johnson Medikal Cihazlar), İngiltere ve İrlanda Finans İş Ortaklığı Yöneticisi, Körfez Ülkeleri CFO ve Türkiye Dış İlişkiler Direktörü pozisyonlarında görev alan Umut Özkul, kariyerine 2018 yılından beri Schindler Türkiye'de Finans Direktörü (CFO) olarak devam etmekteydi.  

Lisans eğitimini 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlayan Umut Özkul, kariyerine AstraZeneca Türkiye Finans Direktörü (CFO) olarak devam edecek.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93 
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tradresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.