27.02.2019
TCL Communication, patentli teknolojisi DragonHinge™’i tanıttı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

TCL Communication, patentli teknolojisi DragonHinge™'i tanıttı
 
TCL Communication, Mobil Dünya Kongresi 2019'da yeni patentli teknolojisi DragonHinge ™'i duyurmanın yanı sıra katlanabilir ekran portföyünü de kapsayan inovatif ürünlerini tüm dünyada ilk kez görücüye çıkarıyor. Patentli DragonHinge™ teknolojisi sayesinde TCL Communication katlanabilir panelli mobil cihazlarından oluşan serisinin tamamının ön tanıtımını ilk kez bu fuarda yapıyor. 
 
TCL'in kardeş şirketi CSOT'nin özelleştirilebilen katlanabilir AMOLED ekranları kullanılarak üretilen bu katlanabilir mobil cihazlar, TCL Communication'un patentli teknolojisi DragonHinge™ tarafından destekleniyor. DragonHinge™ teknolojisi, cihazların çeşitli kullanım durumlarında katlanıp bükülebilmelerini mümkün kılarak bu cihazlar için mekanik bir gövde yaratıyor. Daha gelişmiş kullanıcı deneyimlerini mümkün kılan daha katlanabilir cihaz tasarımlarının önünü açan bu teknoloji, kolay ve kusursuz bir hareket alanı sağlıyor.
 
“Kardeş şirketimiz CSOT'nin desteğiyle, TCL'nin, geleceğin mobil cihaz pazarında inovasyon yaratarak lider olabileceğini gösteriyoruz” diyen TCL Communication Global Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Peter Lee, sözlerine şöyle devam etti: “Katlanabilir cihaz portföyümüzün potansiyelini göz önüne aldığımızda, yakın zamanda pazara sunacağımız yeniliklerle ilgili son derece heyecanlıyız. Ancak bu noktada birinci olmak için bir yarış içinde değiliz. Çünkü yalnızca donanım alanındaki zorlukların üstesinden gelmekte değil, nitelikli bir kullanıcı deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için yazılım çözümleri noktasında iş ortaklarımızla birlikte çalışmak anlamında da sabırlı ve düşünceli bir yaklaşıma sahip olmanın daha sağduyulu olduğunu düşünüyoruz.”
 
TCL Communication Global Ürün Merkezi Genel Müdürü Shane Lee ise şunları söyledi: “Katlanabilir ekran ve katlanabilir mobil cihazların pratik uygulamalarına baktığımızda, üstesinden gelinmesi gereken üç zorluğun öne çıktığını görüyoruz: Katlanabilir AMOLED ekranın kendisi, sağlam bir mekanik gövde ve tabii ki bu yeni form faktörlerine sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilen yazılım. TCL'nin CSOT ile gerçekleştirdiği dikey bütünleşme sayesinde, katlanabilir ekranlarla ortaya çıkan zorlukların çoğunun üstesinden geldik. Şimdi ise DragonHinge™'i duyurmamızla birlikte, bu yeni form faktörlerini destekleyebilmek için çözülmesi gereken mekanik gövde zorluklarının üstesinden nasıl geleceğimizi tüm dünyaya gösterebilme fırsatına sahibiz. Artık bu yeni teknolojinin mümkün kıldığı eşsiz yazılım deneyimlerini sunma anlamında bizi özgürleştirecek ve hâlihazırda gelecek yıl ilk katlanabilir cihazımızı piyasaya sürmeye hazırlanırken, tüm bunların daha büyük ve bağlantılı bir ekosistemle nasıl ilişkili olduğunu ortaya koyan bir donanım çözümümüz var.”

TCL Communication, DragonHinge konseptli ilk ürünlerini bu hafta Mobil Dünya Kongresi 2019'da sergileyecek. Tüketicinin kullanımına hazır cihazların 2020'de piyasaya sunulması bekleniyor.
 
TCL Communication'un DragonHinge konseptli ürünlerini de kapsayan son teknoloji ürünü mobil cihazlarını Mobil Dünya Kongresi 2019'da incelemek isterseniz, bizi Fira Gran Via, Salon 3, Stand 3D11'de ziyaret edebilirsiniz. 
 
TCL Communication ve şirketin mobil cihaz serileriyle ilgili daha fazla bilgi almak için: www.tclcom.com, www.alcatelmobile.com, www.blackberrymobile.com
 
İletişim
Önder Kalkancı  – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95 – onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited (TCL Communication); TCL, Alcatel ve Blackberry markalı ürünlerden oluşan kapsamlı ve çok markalı portföyüyle dünya çapında satışa sunulan mobil cihazlar ve hizmetler tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. TCL Communication ayrıca Palm markalı cihazların marka sahibi, AR-GE geliştiricisi ve üretim ortağıdır. Grubun ürünleri Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan şirket; üretimini Çin'in yanı sıra global AR-GE merkezlerinde gerçekleştirmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/    
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altında kullanılmaktadır ve Nokia'nın bir ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
Palm, TCL Communication'ın ticari markasıdır ve Wide Progress Global aracılığıyla Palm Ventures Group tarafından lisans altına alınmıştır. 
 
Alcatel mobil cihazlar hakkında
Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.  Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır.
 
TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır.
 
TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/