11.09.2019
TCL Communication IFA 2019’da en yeni Alcatel mobil cihazlarını tanıttı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

TCL Communication IFA 2019'da en yeni Alcatel mobil cihazlarını tanıttı
 
TCL Communication; IFA 2019'da Alcatel 3X, Alcatel 1V, Alcatel Smart Tab tablet ve Alcatel LINKHUB LTE cat7 HOME Station'ın da dâhil olduğu en yeni mobil cihaz serisinin tanıtımını yaptı. TCL Communication Global Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Peter Lee, “Ürün portföyümüze yeni eklenen bu ürünler, ulaşılabilir inovasyonu yeniden tanımlıyor. IFA'da tanıttığımız tüm yeni Alcatel akıllı telefonlarımız, kullanıcılarımızın ihtiyaç duydukları bilgiye bir dokunuşla ulaşabilmeleri için özel olarak tasarlanan Google Assistant tuşuyla donatıldı. Tüm cihazlarımızda en yeni teknolojiyi kullanırken, kullanıcılarımızın önceliklerini ve bütçelerini de göz önünde bulunduruyoruz” diye konuştu.
 
Alcatel 3X- Akıllı sahne algılayıcı özellikli üçlü arka kamera
Alcatel 3X; fotoğraf çekerken, film izlerken, oyun oynarken ve internette gezinirken geniş bir ekran deneyimi sunan 6.5 inçlik HD+ Süper Full View ekranıyla geliyor. Cihaz ayrıca farklı fotoğraf planlarını algılayan ve fotoğraf çekme ayarlarını otomatik olarak bu plana göre ayarlayan akıllı sahne algılayıcı özelliğiyle donatılmış 16MP + 8MP + 5 MP üçlü arka kameraya sahip. Cihazda ayrıca 102 derece süper geniş açılı lenslerin yanı sıra kullanıcıların sanatsal fotoğraflar çekmelerini sağlayan gerçek zamanlı bokeh özelliği de bulunuyor. Gece çekim modu ise karanlık ortamlarda dahi parlak, net ve ayrıntılı gece videoları ve görüntüleri çekilebilmesini mümkün kılıyor. 8MP ön kamerası ve ön LED flaş özelliğiyle gelen bu akıllı telefon, kullanıcıların daha kaliteli ve parlak selfie'ler çekmelerini sağlıyor.
 
Alcatel 3X, akıcı ve güçlü işlem süreçleri için sekiz çekirdekli işlemciyle donatılmıştır. Ayrıca bu cihaz; tek bir dokunuşla uygulamaları başlatmak, ihtiyaç duyulan bilgiye ulaşmak, akıllı ev cihazlarını yönetmek, hatırlatıcıyı kullanmak ve mesaj göndermek gibi pek çok işlemi gerçekleştiren Google Assistant tuşuna da sahip. Google Lens özelliği ise kullanıcıların tek bir tuşa basarak ürünleri online kanallarda bulmalarını, önemli yerler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini, merak ettikleri bitki ve hayvanların isimlerini öğrenmelerini sağlıyor.   
 
Alcatel 3X 149 Euro'dan başlayan fiyatlarla göz alıcı siyah, göz alıcı yeşil ve göz alıcı gül rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.
 
Alcatel 1V- Google Assistant tuşuyla uygun fiyata iyileştirilmiş akıllı telefon deneyimi
Uygun fiyatlı Alcatel 1V, TCL'nin piyasaya sunduğu en yeni giriş seviyesi akıllı telefon. Cihazda bulunan özel Google Assistant tuşu sayesinde kullanıcılar yapılacaklar listelerini yönetebilir, hatırlatıcı ve alarm kurabilir, takvimlerine randevular ekleyebilir, akşam yemeği rezervasyonları ve çok daha fazlasını yapabilir. Sekiz çekirdekli işlemcisi sayesinde Alcatel 1V, karmaşık görevleri daha hızlı ve akıcı bir biçimde yerine getiriyor. Android™ Pie (Go Sürümü) işletim sistemiyle gelen giriş seviyesi bu cihaz; Google Assistant, Google Go ve Gboard özelliklerine sahip. Ayrıca Alcatel 1V, daha az yer kaplayan uygulama boyutlarıyla iki kat daha fazla depolamayı mümkün hale getiriyor.
 
Alcatel 1V (2019) 79 Euro'dan başlayan fiyatlarla şık metalik bitirişli antrasit siyah, metalik mavi, metalik altın ve metalik gül rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.
 
Alcatel Smart Tab 7- Çocuk Modu ve Eye Care özellikleriyle geliyor
Alcatel Smart Tab 7'de bulunan Google Assistant özelliğiyle kullanıcılar ellerini kullanmadan çoklu görevleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Google Assistant sayesinde kullanıcılar 3 metreye kadar ses tanıma özelliğini kullanarak seyretmek istedikleri filmi açabiliyor veya müzik dinleyebiliyor. 600x1024 piksele sahip 7 inç ekranla gelen bu cihaz, yalnızca 268 gram ağırlığında. Güçlü ses ve görüntü kalitesiyle gelen bu cihaz, görüntülü arama ve Google Duo sesli komutlarıyla anında başlatılabilme özelliklerine de sahip. Kullanıcılar yüksek kaliteli görüntülü arama özelliğiyle sevdikleriyle bağlantıda kalabilir ve çoklu mikrofonlu gürültü engelleme ayarı sayesinde birbirlerini net bir biçimde duyup konuşabilir.
 
Alcatel Smart Tab 7'deki Çocuk Modu özelliği sayesinde ebeveynler çocuklarının tablette geçirdikleri zamanı sınırlayıp gözlemleyebiliyor, kullanabilecekleri uygulamaları seçebiliyor ve eğitici uygulamalarla verimli vakit geçirmelerini sağlıyor. Eye Care özelliği ise mavi ışığı azaltarak ekrana gözler yorulmadan bakılabilmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar bu özellik sayesinde ekrana bakarak geçirdikleri süreyi takip edip alarm kurabiliyor ve zaman zaman ekrana bakmaya ara verebiliyor.
 
Alcatel Smart Tab 7 bu yılın sonlarına doğru 79 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 
LINKHUB LTE cat7 Home Station- 4G bağlantılı evler için tasarlandı
LINKHUB LTE cat7 Home Station, hem evde hem de ofislerde daha geniş bir internet bağlantısı için tasarlandı. 300 Mbps indirme hızı ve 100 Mbps yükleme hızı özellikleriyle gelen bu cihaz, minimalistik bir tasarımla piyasaya sunuluyor. Kolayca kurulabilen LINKHUB LTE cat7 Home Station'ın özel uygulaması sayesinde kullanıcılar ağlarını kolayca yönetebiliyor; bağlantı durumunu, SSDI ve şifrelerini kontrol edip ayarlayabiliyor. 
 
LINKHUB LTE cat7 Home Station 129 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
TCL Communication'ın en yeni mobil cihazlarını görmek için Messe Berlin'deki IFA 2019'da Hall 21'de 102 numaralı standı ziyaret edebilirsiniz.
 
TCL Communication'ın piyasaya sunduğu yeni Alcatel cihazlarıyla ilgili daha fazla bilgi için: www.alcatelmobile.com.
 
Önder Kalkancı – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95– onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited üç ana marka – TCL, Alcatel ve Blackberry- altında dünya çapında mobil ve internet ürün ve hizmetlerinden oluşan, genişleyen bir portföyü tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grubun ürün portföyü hâlihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan Şirket; Çin'in Huizhou kentinde yer alan, yüksek verimli üretim tesisi ve dünyada dokuz farklı noktadaki AR-GE merkezlerini işletmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altına alınan Nokia'nın ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu tür ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
Alcatel mobil cihazlar hakkında
Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.  Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır.
 
TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır.
 
TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/