20.07.2018
TCL Communication, global ISO 9001-2015 ve TL 9000 sertifikalarını almaya hak kazandı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

TCL Communication, global ISO 9001-2015 ve TL 9000 sertifikalarını almaya hak kazandı

TCL Communication, Çin'deki beş bölgede (fabrika ve 4 AR-GE merkezi) ve Avrupa'daki iki bölgede (Paris&Milan) gerçekleştirilen denetimlerin ardından, uluslararası geçerliliği olan standart ISO 9001-2015 sertifikasının sahibi oldu. ISO 9001'in en güncel versiyonu olan bu sertifika; şirketin tasarım, geliştirme ve üretim, satış ve satış sonrası süreçlerini de içeren tüm operasyonlarını kapsıyor.
 
ISO 9001 sertifikası, kurumların verimli günlük operasyonlara yönelik olarak, ölçülmüş prensiplere odaklanan bir kalite yönetim sistemi uygulamaları için hazırlanan global bir referans noktası. Müşteri memnuniyetini hedefleyen, süreç odaklı ve liderliğe vurgu yapan sertifika, kanıta dayalı karar verme yöntemini kullanarak gelişmelerin devam etmesini teşvik ediyor. TL 9000 ise QuEST (Telekomünikasyon Forumu Tedarikçileri için Kalite Mükemmelliği) tarafından geliştirilen bir kalite yönetim sistemi. ISO 9001'e dayanan ve telekomünikasyon sektörüne özel olarak geliştirilen TL 9000, sektördeki en iyi uygulamaları belgeleyen bir mükemmellik ölçütü olarak dikkat çekiyor.
 
Aldıkları sertifikayı değerlendiren EMEA Müşteri Hizmetleri ve Kalite Direktörü Bruno Menanteau, “TCL Communication, 2004 yılından bu yana ISO 9001 ve 2011'den bu yana TL 9000 belgelerine sahip. Eylül 2015'te ISO 9001'in yeni versiyonuna geçilmesiyle birlikte; bu fırsatı, süreçlerimizi güçlendirme ve müşteri memnuniyetini artırma hedefiyle değerlendirerek, kalite yönetim sistemimizi dönüştürme projemizi başlattık. Ağustos 2017'de fabrikamız ve AR-GE merkezlerimiz ISO 9001_2015 ve TL 9000 sertifikalarıyla tescillenme sürecine dâhil olmayı başardı. Avrupa Satış Büroları, Mayıs 2018'de kurumumuz için son derece önemli bir kilometre taşı olan ISO 9001 belgesinin sertifikasyon sürecini tamamladı” diye konuştu.   
 
TCL Communication EMEA Genel Müdürü Eric Vallet ise şöyle konuştu: “Faaliyetlerimizin her noktasında, sunduğumuz yüksek kaliteyi korumak için çabalıyoruz. Bu nedenle, ISO 9001-2015 sertifikasının son versiyonuna sahip olmak son derece önemli. Çünkü bu sertifika, müşterilerimizi memnun etme hedefine ulaşma yolunda ürünlerimizi ve hizmetlerimizi değerlendirebilmemiz, belirleyebilmemiz ve geliştirebilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz doğru araçları bize sunuyor.” 
 
TCL Communication bu gelişme ışığında, müşteri memnuniyetine duyduğu bağlılığın ve gelişme dürtüsünün ancak ve ancak doğru bir şekilde uygulanan etkili ve titiz yöntemler sayesinde artacağını taahhüt ediyor.
 
İletişim
Önder Kalkancı  – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95– onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited üç ana marka – TCL, Alcatel ve Blackberry- altında dünya çapında mobil ve internet ürün ve hizmetlerinden oluşan, genişleyen bir portföyü tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grubun ürün portföyü hâlihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre TCL Communication, 2017'nin ilk çeyreği itibariyle küresel mobil telefon üreticileri arasında ilk 10'a girmiştir. Hong Kong'da kurulan Şirket; Çin'in Huizhou kentinde yer alan, yüksek verimli üretim tesisi ve dünyada dokuz farklı noktadaki AR-GE merkezlerini işletmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altına alınan Nokia'nın ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu tür ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
###
 
Qualcomm ve Snapdragon, Qualcomm Incorporated'in ABD ve diğer ülkelerdeki kayıtlı ticari markalarıdır. Snapdragon Wear, Qualcomm Incorporated'ın ticari markasıdır. Diğer ürün ve marka isimleri, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir.
 
Qualcomm Snapdragon Wear, Qualcomm Technologies, Inc.'in bir ürünüdür.
 
###
 
Alcatel mobil cihazlar hakkında
Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.  Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır.
 
TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır.
 
TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/