28.02.2019
TCL Communication çoklu 5G cihazlarının ön tanıtımını Mobil Dünya Kongresi 2019’da yaptı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

TCL Communication çoklu 5G cihazlarının ön tanıtımını Mobil Dünya Kongresi 2019'da yaptı
 
TCL Communication, bu hafta Barcelona'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2019'da şirketin ilk fonksiyonel 5G USB veri terminalini tanıttı. Hâlihazırda ön lansman aşamasında olan cihaz, TCL Communication ve China Mobile'ın 5G ticari terminalleriyle ilgili gerçekleştirdiği iş ortaklığını öne çıkarıyor. Cihazı 2019'un ikinci çeyreğinde şirketin ilk 5G terminal ürünü olarak piyasaya sunmayı planlayan TCL, bu adımı atan ilk üreticilerden biri haline geliyor. TCL Communication Mobil Dünya Kongresi'nde ayrıca 5G CPE ve akıllı telefonlarını da görücüye çıkardı. Şirketin geniş kapsamlı teknik tasarımının ve bağlantı alanında gelecek nesil için ürün planlamasının olmazsa olmaz parçalarını oluşturan 5G ürünlerini çeşitli kategorilerde sergiledi.
 
TCL'nin 5G USB veri terminali, PC kullanıcılarının yüksek hızlı 4Gbps indirme ve 2Gbps yükleme hızlarının keyfini çıkarmalarını mümkün kılacak. 5G USB veri terminali aynı zamanda tüketicilerin buluttaki verimlilik araçlarına, yazılım hizmetlerine ve yüksek grafikli oyunlara hızlı ve kolay erişim sağlayabilmeleri için SA ağ kurma modu, n41 ve n78 frekans kuşağı, 200M bant genişliği, 4X4 MIMO ve diğer çözümleri kullanıyor. Terminal, gün boyu kesintisiz kullanım için 4000mAh'lik bataryanın yanı sıra yonga üreticisinin birinci nesil 5G yongası MediaTek Helio M70 ile donatıldı. Ayrıca kullanıcılara tüm dünyada çok girişli erişim hizmetleri sunan bağımsız ağ (SA), bağımsız olmayan ağ (NSA) ve 4G/5G çoklu moda sahip çoklu frekansı destekliyor.
 
Barselona'da China Mobile tarafından düzenlenen 2019 Global TD-LTE Girişim Zirvesi'nde konuşan TCL Communication Global AR-GE Merkezi Genel Müdürü Charles Zou, şöyle konuştu: “Henüz yeni gelişmeye başlayan bu alanda ortaya çıkan pek çok fırsattan faydalanmak bizim için olmazsa olmaz. Bu anlamda operatörlerimizin ortaklarının yaptıkları 5G denemeleri ile ticari projelere yardım ve kaynak sağlayarak önemli bir rol oynuyoruz. TCL Communication olarak 5G teknolojisini keşfetmeye devam etmenin yanı sıra akıllı telefonlar, tabletler, veri terminalleri ve nesnelerin interneti gibi terminal ürünlerinin araştırılmasına ve geliştirilmesine odaklanacağız. 5G ürünlerini piyasaya süren ilk üreticilerden biri olmaktan mutluluk duyuyoruz.”
 
MediaTek Kablosuz İletişim Birimi Genel Müdürü TL Lee ise “5G'nin gelişmesi, terminal endüstrisinin büyük bir ticari talep elde etmesini sağlayacak ve MediaTek cep telefonu üreticilerini hızla yeni bir büyüme elde etmeleri için destekliyor. Helio M70 5G yongamız; endüstrinin sürdürülebilir kalkınmasını teşvik etmek ve mobil deneyimi iyileştirmek amacıyla 5G teknolojisini kullanmak üzere ön sıralarda yerini alan cep telefonu üreticilerine yardımcı olacak” dedi.
 
TCL Communication Mobil Dünya Kongresi'nde ayrıca Anritsu 5G TE test ekipmanını kullanan TCL 5G USB veri terminalinin performans göstergelerini de tanıttı. Bu ayrıntılı tanıtım; şirketin güç tüketimi ve ısı yayılımının yanı sıra makinenin tamamının şema ve anten tasarımındaki ana zorlukları çözdüğünü, fiziksel katman protokolünün veri hacmi oranını başarıyla yakaladığını ve terminalin en yüksek hız gereksinimini karşıladığını ortaya koydu.  
 
Geçtiğimiz yıl 10 ana terminal üreticisi temsilcilerinden biri olan TCL Communication, China Mobile tarafından başlatılan 5G Terminali Öncü Programı'na katılarak öncülük etti. Ortakların birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında TCL Communication standart kişiselleştirme noktasında aktif rol aldı, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda 5G terminal teknolojisi çözümleri geliştirdi, uygulama senaryolarıyla ürün ekolojisini kapsamlı bir biçimde ortaya koydu ve aşama sonuçları elde etti.
 
5G alanında öncü olan TCL Communication, 5G AR-GE'sini 2015 yılının başlarından itibaren sürdürdü ve standartların belirlenmesine aktif olarak katıldı. Geçtiğimiz yıl MWC'de ön-5G uçtan uca çözümünü uygulamalı olarak görücüye çıkaran ilk şirket olan TCL Communication; bugün Paris, Fransa ve Çin'de 5G inovasyon laboratuvarlarına ve doktoraya sahip kişilerle uzman ve mühendislerden oluşan uluslararası bir ekibe sahip.
 
İletişim
Önder Kalkancı  – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95 – onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited (TCL Communication); TCL, Alcatel ve Blackberry markalı ürünlerden oluşan kapsamlı ve çok markalı portföyüyle dünya çapında satışa sunulan mobil cihazlar ve hizmetler tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. TCL Communication ayrıca Palm markalı cihazların marka sahibi, AR-GE geliştiricisi ve üretim ortağıdır. Grubun ürünleri Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan şirket; üretimini Çin'in yanı sıra global AR-GE merkezlerinde gerçekleştirmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/    
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altında kullanılmaktadır ve Nokia'nın bir ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
Palm, TCL Communication'ın ticari markasıdır ve Wide Progress Global aracılığıyla Palm Ventures Group tarafından lisans altına alınmıştır. 
 
Alcatel mobil cihazlar hakkında
Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.  Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır.
 
TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır.
 
TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/