08.01.2020
TCL Communication, Akıllı Evler ve Hayvanlar için Geliştirdiği Yeni Bağlantılı Cihazları CES 2020’de Tanıtıyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

TCL Communication, Akıllı Evler ve Hayvanlar için Geliştirdiği Yeni Bağlantılı Cihazları CES 2020'de Tanıtıyor
 
TCL Communication bugün en yeni LINKHUB ve MOVETRACK serisi ürünleri olan LINKHUB Wi-Fi Mesh AC1200'ü ve MOVETRACK Pet Tracker'ı CES 2020'de tanıttı. Hareket halindeyken tüm akıllı cihazların ve hayvanların bile bağlanmasını sağlayan bu cihazlar, TCL'in televizyon, ses ürünleri, akıllı ev cihazları ve mobil cihazlardan oluşan entegre ekosistemini büyütüyor.
 
TCL Communication Küresel Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Peter Lee, konuyla ilgili şunları söyledi: “CES'te tanıttığımız en yeni LINKHUB ve MOVETRACK ürünlerimiz, günümüzün akıllı yaşam tarzına ayak uyduruyor. LINBKHUB Wi-Fi cihazıyla ev ve küçük ofisler için son teknoloji ağ ürünü sunarken, MOVETRACK Pet Tracker da ev hayvanlarının nerede olduğunun kolayca öğrenilebilmesini sağlıyoruz. Bu ürünlerin tüm geliştirme sürecinde müşterilerin ihtiyaçlarını hep ilk sırada tuttuk.”
 
TCL LINKHUB Wifi Mesh AC1200 – Yeni nesil Wi-Fi çözümü
Ultra hızlı ve stabil Wi-Fi bağlantısı sunan LINKHUB Wi-Fi Mesh sistemi, Wi-Fi ağının odaların her yerinde çekmesini sağlarken evin her noktasında kullanıcıların 4K/8K video yayını izlemesini, oyun oynamasını ve çalışmasını sağlıyor. LINKHUB Wi-Fi Mesh, mevcut yönlendiricilerle (router) çalışabiliyor ve Wi-Fi alanını herhangi bir sorun yaşamadan artırıyor. Ayrıca tek bir LINKHUB Wi-Fi Mesh, modeme bağlanabiliyor ve böylece ek Mesh yönlendiricileri ağı odaların her köşesine ulaştırabiliyor. Üç Mesh yönlendirici bir arada kullanıldığında Wi-Fi alanını 450m2'ye kadar artırabiliyor ve güçlü Wi-Fi bağlantısıyla 90'dan fazla cihazın bağlanmasını sağlıyor. En fazla 9 tanesinin bir arada çalışabildiği Mesh yönlendiriciler, Wi-Fi sisteminin kapsamını 1.350 m2'ye kadar çıkararak küçük işletmeler ve oteller için ideal bir tercih haline geliyor.
 
LINKHUB Wi-Fi Mesh sistemi, üç Morandi renk seçeneğiyle gelerek kullanılacağı eve mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. MU-MIMO ve Beamforming teknolojilerine sahip olan Wi-Fi Mesh yönlendiricileri, birçok cihaza aynı anda doğrudan hat üzerinden hizmet vererek sinyal karışıklığını en aza indiriyor ve sinyali de güçlendiriyor.
 
Wi-Fi uzatıcının (extender) aksine LINKHUB Wi-Fi Mesh'te tüm cihazları çalıştırmak için sadece bir kullanıcı adı ve şifre yeterli. Bu sırada kullanıcılar, Mesh yönlendirici sisteminin hangi birimini kullanacağını evlerinin büyüklüğüne ve düzenine göre karar verirken, tüm cihazlar arasında otomatik eşzamanlama özelliklerinden de faydalanabiliyor. Alexa'yla da uyumlu olan Mesh yönlendirici sistemi, ses komutuyla Wi-Fi ayarlarının değiştirilebilmesine izin veriyor.
 
LINKHUB Wi-Fi Mesh sistemini kurmak için yalnızca cihazı takmak ve uygulamaya giriş yapmak gerekiyor. Kullanıcılar özel uygulama sayesinde ağlarını kolayca yönetebildiği gibi çocuklarının internette gereğinden fazla zaman harcamaması için interneti kullanabileceği süreye ve hangi sitelere giriş yapabileceğine karar verebiliyor. Aynı zamanda ana SSID (Service Set Identifier, Servis Seti Tanımlayıcısı) karışıklığının önüne geçebilmek için misafirlere ana ev ağından ayrı güvenli bir SSID kurmalarını sağlıyor.
 
LINKHUB Wi-Fi Mesh AC1200, Avrupa'daki seçili pazarlarda 2020'de satışa çıkacak.
 
TCL MOVETRACK Pet Tracker – Hayvanların nerede olduğunu her zaman, her yerde gösteriyor
GPS hayvan takip cihazı olan MOVETRACK Pet Tracker, kaybolan hayvanların nerede olduğunu akıllı telefon üzerinden anında görüntüleme imkanı sunuyor. Takip cihazına lazerle işlenen QR kodu, sahibinin bilgilerini barındırarak hayvanı bulan kişinin kolayca iletişime geçmesini sağlıyor ve hayvanı teslim etmek için hızlıca buluşmasına yardımcı oluyor.
 
Takip cihazının sunduğu zahmetsiz takip ve görüntüleme deneyimi, kullanıcılara güven veriyor. Uygulamadaki özellik üzerinden belli bir alan belirledikten sonra hayvan bu alandan ayrılırsa, MOVETRACK bunu anında tespit ediyor ve kullanıcıyı bilgilendiriyor. Ayrıca cihazın üstündeki uygulama üzerinden çalıştırılan LED ışık da gece görülmesini sağlıyor. MOVETRACK Pet Tracker, hayvanın oyun oynadığı, yürüdüğü ve dinlendiği zamanları gözlemleyebiliyor. Kullanıcılar, hayvanları için aktivite hedefleri de belirleyebiliyor.
 
Ücretsiz uygulama sayesinde kullanıcılar, hayvan sahiplerinden oluşan bir topluluğun parçası olup hayvanlarıyla ilginç hikayeler paylaşarak, hayvanları için randevu oluşturarak ve hatta yakınlardaki diğer hayvan sahipleriyle buluşarak sosyal hayatlarına da katkı sağlayabiliyor.
 
MOVETRACK NB-IoT/CAT M hayvan takip cihazı şarj edildikten sonra ortalama 14 gün boyunca kullanılabiliyor. Kompakt ve hafif tasarımı sayesinde birçok hayvanla da uyumlu oluyor ve tasmalara kolayca yerleştirilebiliyor. IP67 seviyesinde su ve toza dayanıklılığı sayesinde hayvanlar yürüyüşe çıkarıldığında çalışmaya devam edebiliyor.
 
MOVETRACK Pet Tracker, Avrupa'daki seçili pazarlarda 2020'de satışa çıkacak.
 
CES 2020'de (7-10 Ocak) TCL Communication'ı Las Vegas Convention Center'ın Merkez Salonu'nda bulunan 12930 numaralı stantta ziyaret edebilirsiniz.
 
TCL Communication ve şirketin mobilite cihazları portföyü hakkında daha fazla bilgi için: http://www.tcl.com/global/en/mobile/tclplex.html.
 
İletişim
Önder Kalkancı – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95 – onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited üç ana marka – TCL, Alcatel ve Blackberry- altında dünya çapında mobil ve internet ürün ve hizmetlerinden oluşan, genişleyen bir portföyü tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. TCL Communications, ayrıca Palm markalı cihazların marka sahibi, Ar-Ge geliştiricisi ve üretim iş ortağıdır. Grubun ürün portföyü hâlihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan Şirket; Çin'in Huizhou kentinde yer alan, yüksek verimli üretim tesisi ve dünyada dokuz farklı noktadaki AR-GE merkezlerini işletmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altına alınan Nokia'nın ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, Blackberry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu tür ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Blackberry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
Palm, TCL Communication'a ait bir ticari markadır ve Palm Ventures Group'un Wide Progress Global aracılığıyla lisans altındadır.
 
Google, Android, Google Lens ve diğer ilgili marka ve logolar, Google LLC'nin markalarıdır.