16.07.2018
Tasarımıyla dikkat çeken Alcatel 5 Türkiye’de satışa sunuldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Tasarımıyla dikkat çeken Alcatel 5 Türkiye'de satışa sunuldu
Çarpıcı tasarımla sınırları zorlayın
 
Elinizde kolayca tutabileceğiniz kadar küçük, mükemmel ekran deneyimi sunacak kadar büyük Alcatel'in yepyeni akıllı telefonu Alcatel 5, çerçevesiz 18:9 geniş ekranıyla etkileyici ve cezbedici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.
 
Instagram ve Snapchat'teki yeniliklerden geri kalmak istemeyen, bir yandan en yeni trendleri takip ederken bir yandan da kendine özgü tarzıyla öne çıkan ve sosyal medya kullanıcıları için özel olarak tasarlanan Alcatel 5, her zaman bağlantıda kalanlar için mükemmel bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Mükemmel metalik tasarımıyla son derece ayrıcalıklı bir görünüm sunan Alcatel 5, etkileyici pek çok özellikle gelecek olan yepyeni bir seriyi simgeliyor.
 
Sürükleyici içerik keyfi
 Alcatel 5, göze hoş gelen bir ekran deneyimi sunmak için 5.7 inç  FullView 18:9 ekranıyla geliyor. Uçtan uca ve sınırsız ekranı sayesinde en sevdiğiniz TV şovları, müzik videoları, oyunları ve çok daha fazlası artık hiç olmadığı kadar canlı!
 
Ultra-kompakt tasarımı sayesinde küçük ceplere bile kolayca sığabilen Alcatel 5, önde gelen diğer telefonlardan yüzde 15 daha kompakt olmasıyla dikkat çekiyor.
 
Selfie çubuğunun alternatifi
Grup selfie çektiğinizde bazı arkadaşlarınızın fotoğrafın dışında kalması canınızı sıkmıyor mu? Bu son derece anlaşılır bir sıkıntı! Yapılan son araştırmalardan birine göre, akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 66'sı, 3 kişiden daha fazla kişiyle grup selfie çekmenin çok zor olduğuna inanıyor.  
 
Alcatel 5, mükemmel grup selfie çekimini kolaylaştırmak için birçok faydalı fotoğraf çekme özelliği sunuyor. Akıllı kamera özelliğiyle çerçevedeki tüm yüzleri otomatik olarak algılayarak portre modundan süper geniş açı moduna geçiş yapıyor. LED flaşlı çift ön kamerası, sadece standart bir selfie mi yoksa grup selfie çekimi mi yapmak istediğinizi tespit ediyor; 2'den daha fazla yüz algıladığında hemen 120°'lik geniş açıya geçiyor. Yani artık arkadaşlarınızdan birinin fotoğrafa sığabilmek için sıkışmasına gerek yok, çünkü Alcatel 5 tam anlamıyla bir “selfie çubuğu alternatifi.”
 
O bir anda gelişen, doğal ve anı yansıtan fotoğraflar, şimdi selfie çekim tuşu olarak kullanılabilen parmak izi sensöründeki “Handy Shoot” özelliği kullanılarak, sadece bir parmak dokunuşuyla yakalanabiliyor. Rahatça kullanılabilmesi için telefonun arkasına yerleştirilen parmak izi sensörünün ek işlevleri de bulunuyor. Hassas bilgilerinizi özel modda kilitleyip saklayabilirken aynı zamanda programlayabiliyor. Her bir parmağınızın farklı bir uygulama veya hizmeti çalıştırmasına izin veriyor; böylelikle sıkça kullandığınız uygulamalarınıza vakit kaybetmeden, hemen ulaşabiliyorsunuz.
 
 
Bir saniyeden daha kısa sürede güvenli erişim
Alcatel 5'in kilidini bir saniyeden daha kısa bir süre içinde kolayca açabilirsiniz. Face Key özelliği, yüz tanıma güvenliğinde yepyeni ve üstün bir seviye sunuyor. Bu özellik sayesinde cihazınızın kilidini sadece ekrana bakarak açabilirsiniz. Face Key, daha güvenilir eşleşme elde edebilmek için her yüz taramasını 106'dan fazla veri noktasına bölüyor. Üç boyutlu yüz yorumlama teknolojisi sayesinde fotoğraf kullanarak kilit açmayı imkânsız hale getiriyor.
 
Bir şey daha…
Alcatel 5, siyah ve altın renk seçenekleriyle önerilen satış fiyatı 1.599 TL.
 
İletişim
Önder Kalkancı – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95– onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited üç ana marka – TCL, Alcatel ve Blackberry- altında dünya çapında mobil ve internet ürün ve hizmetlerinden oluşan, genişleyen bir portföyü tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grubun ürün portföyü hâlihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan Şirket; Çin'in Huizhou kentinde yer alan, yüksek verimli üretim tesisi ve dünyada dokuz farklı noktadaki AR-GE merkezlerini işletmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altına alınan Nokia'nın ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu tür ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
Alcatel mobil cihazlar hakkında
Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.  Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır.
 
TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır.
 
TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/