27.08.2018
Sevil Sipahi, AstraZeneca Metabolizma Pazarlama Müdürü olarak atandı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Sevil Sipahi, AstraZeneca Metabolizma Pazarlama Müdürü olarak atandı
 
İlaç sektöründe farklı şirketlerde 10 yıllık pazarlama ve yönetim tecrübesi olan Sevil Sipahi, Metabolizma Pazarlama Müdürü olarak AstraZeneca Türkiye ailesine katıldı.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun olan Sevil Sipahi, yüksek lisans eğitimini 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde tamamladı. AstraZeneca Türkiye ailesine katılmadan önce, Abdi İbrahim İlaç'ta 2008 – 2013 yılları arasında Yönetici Yetiştirme Programı'nın ardından sırasıyla, Junior Ürün Müdürü ve Ürün Müdürü görevlerini üstlendi.

2014 – 2017 yılları arasında GlaxoSmithKline İlaç'ta sırasıyla Ürün Müdürü, Kıdemli Marka Lideri, Takım Lideri & Kıdemli Marka Lideri olarak çalıştı. 2018 yılı itibariyle GlaxoSmithKline İlaç'ta Kritik Hastalıklar Departman Lideri olarak görev yapmakta olan Sevil Sipahi son olarak, Kardiyovasküler & Renal ve Metabolizma İş Birimi'nde, Metabolizma Pazarlama Müdürü olarak AstraZeneca Türkiye ailesine katıldı.
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.