07.06.2017
NetApp’ın yeni nesil özel ve hibrit bulut için yeni çözüm ve servisleri, verilerin yön verdiği dünyada müşterilere güç verecek
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

NetApp'ın yeni nesil özel ve hibrit bulut için yeni çözüm ve servisleri, verilerin yön verdiği dünyada müşterilere güç verecek
  • NetApp'ın garantili performans, bağımsız ölçeklendirme ve Data Fabric entegrasyonu sağlayan endüstrideki ilk kurumsal-seviyede ölçeklenebilir hiper bütünleşik altyapı (Hyper Converged Infrastructure: HCI) çözümü duyuruldu.
  • Teknoloji kullanımını basitleştiren ve bulut benzeri esneklik sunan satın alım modeli açıklandı.
  • Şirket, endüstride kendini kanıtlamış garanti programı ve performans, verimlilik ve bulut bağlantısında yükselttiği çıta ile all-flash alanındaki liderliğini güçlendiriyor.
  • Bulut ve kurum içi ortamlarda verinin tam potansiyelini ortaya çıkaran daha fazla yazılım ile donatılmış Data Fabric stratejisindeki yenilikler
Haziran 2017 — NetApp (NASDAQ: NTAP) 25 yıllık tarihi içerisinde inovasyonları ile ilgili en geniş kapsamlı açıklamasını yaptı. Şirket bugün yaptığı açıklamada, müşterilerine verileri kullanarak rekabette avantaj sunacak yeni hibrit bulut çözümlerini duyurdu.

Açıklamada şirketin Data Fabric çözümlerini genişleten çözüm ve servis portföylerine yer verildi. Bunlar içerisinde endüstrinin ilk kurumsal seviyede ölçeklenebilir hiper bütünleşik çözümü (HCI), yeni satın alım modelleri, gelişmiş all-flash özellikleri ve verilerin herkese açık buluta veya buradan taşınmasını basitleştiren hibrit bulut ürünleri bulunuyor.

Dijital dönüşüm global kurumların yöneticilerinin gündemlerindeki ilk maddelerin başında geliyor. Bu nedenle bu yöneticiler en değerli varlıkları olan verilerden faydalanmak için yeni yollar arıyor. Zaman, yetenek ve bütçe kısıtlamaları sorunlara neden olsa da bu kurumlar, artık daha fazla dağınık, dinamik ve farklılaşmış olan verilerden faydalanmak zorunda. NetApp'ın hibrit bulut inovasyonları müşterilere birçok bulut veya kurum içi ortamda verileri birleştirmelerine yardım ediyor ve böylelikle dönüşümün önündeki engelleri ortadan kaldırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı, “Geleceği şekillendiren kurumlar etkili bir dijital dönüşüm ve rekabette uzun süre önde kalmak için verilerinden tam anlamı ile faydalanmanın işin temeli olduğunu kabul ediyor. NetApp hızla değişen teknoloji dünyasında bu kurumların başarıya ulaşmaları için verilerini bir araya getirmelerine yardımcı olacak benzersiz bir yeteneğe sahip. Bugün duyurusunu yaptığımız kurumsal seviyede ölçeklenebilir HCI ve yeni hibrit bulut yazılımlarımız ve servislerimiz, bulutta ve kurum içi ortamlarda bulunan uygulamaların ve verilerin yönetimini basitleştiren hibrit bulut veri servisleri alanındaki liderliğimizi daha da güçlendiriyor.” dedi.

NetApp'ın yeni çözüm ve servisleri

Uygulama kurulumunu basitleştiren, hızlandıran ve ölçeklendiren yeni nesil veri merkezi çözümleri:
NetApp HCI, dünyanın kurumsal seviyede ölçeklenebilir hiper bütünleşik çözümünü sunuyor: NetApp HCI sayesinde müşteriler ilk nesil HCI'ın kısıtlamalarından kurtuluyor. Bu çözüm ile HCI'ın tam potansiyelinden faydalanan müşteriler garanti performansla birden çok uygulamayı çalıştırabiliyor ve benzersiz esneklik, ölçeklenebilirlik ve otomasyondan faydalanıyor. Data Fabric ile entegrasyon sayesinde de iş yükleri SolidFire inovasyonu üzerine inşa edilebiliyor. Ayrıca NetApp HCI, Commvault, Intel, Veeam ve VMware gibi iş ortaklarının çözümleriyle de entegre edilebiliyor.

Yazılım-tanımlı depolama (SDS) ONTAP Select yeni kullanım amaçları için optimize edildi: NetApp'ın emtia sunucuları üzerindeki kanıtlanmış veri yönetim platformunun faydalarını ortaya çıkaran SDS yazılımı NetApp ONTAP Select'e yeni özellikler eklendi. Yeni uzak ofis/şube ofis çözümü uzak ofislerin maliyet ve alan kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor. 2-node yüksek seviyede konfigürasyonla kurulumlar daha da sağlamlaştırılıyor ve VMware vSphere lisansları için destek genişletiliyor. Buna ek olarak müşteriler farklı depolama ortamlarında kurumsal NAS servisleri kurabiliyor. Müşteriler ONTAP Select'i 90 gün boyunca ücretsiz deneyebilir.

BT kaynaklarının kullanımında özgürlük sunan hibrit bulut çözümleri:
NetApp'ın ihtiyacın kadar tüketim modeli kurum içi ortamlara bulut benzeri esneklik getiriyor: Bu yeni hizmet sunum modeli, satın alımları ve veri depolama kapasitesinin yönetimini basitleştiriyor. Herkese açık bulutun kullanıma göre tüketim modeli ve ekonomik çevikliği ile birleşen NetApp'ın kurum içi altyapısı sayesinde müşteriler, kullandıkları kapasiteye göre aylık ödeme yapabiliyor.
 
OnCommand Insight'a (OCI) hibrit buluta geçişi kolaylaştıracak yeni özellikler eklendi: OCI, hibrit BT altyapılarının izlenmesini ve Data Fabric genelinde analizler yapılmasını sağlayan lider bir yazılım. Bu yazılım sayesinde kurumlar birden çok satıcının hibrit altyapılarını yönetebiliyor. Sorunların daha hızlı tespit edilmesini de sağlayan OCI ile kaynak kullanımının optimizasyonu, performans ve kapasite ile ilgili tahminler yapılabiliyor. Müşteriler kaynaklarının durumuna göre buluta taşıma planları yapabiliyor ve ardından bulut içerisindeki uygulamaların performans ve kapasitesini izleyebiliyor.

Verimliliği ve performansı arttıran veri merkezi modernizasyonu:
Yeni NetApp ONTAP yazılımı operasyonlarını modernize etmek için all-flash performansını, verimliliğini arttırıyor ve bulut verilerinin taşınmasını kolaylaştırıyor: Endüstrinin lider veri yönetim yazılımı, NetApp All Flash FAS (AFF) ailesinin performans, verimlilik ve bulut kapasitesini yeni bir seviyeye çıkarıyor. FabricPool özelliği ile bulutta aktif olmayan veriler için otomatik ve şeffaf katmanlama sunarak kurum içi flaşı optimize ediyor ve toplam depolama maliyetlerini %40'a kadar düşürüyor. Birden çok depolama havuzu içerisinde satır içi tekilleştirme ile depolama verimliliği %30'a kadar arttırılıyor.

NextCredit Programı endüstride gelecek için en iyi garantiyi sunan program: NextCredit ile NetApp, endüstrinin en esnek gelecek güvencesini sunuyor. AFF A serisi modellerden programa dahil olanları ve bu modeller ile ilgili destek kontratları almış müşteriler sözleşmelerini yenilediklerinde esnek, sabit dolar kredileri alarak gelecekte bu krediler ile NetApp ürünlerini satın alabilecek. Bu kredileri kullanarak müşteriler, bulut ve SaaS tabanlı çözümler gibi yeni teknolojiler ve özellikler çıktıkça kendi Data Fabric'lerini güncelleyebilecek veya yeniden inşa edebilecek.

Kurumsal seviyede ilk hiper ölçeklenebilir altyapı çözümü NetApp HCI
Kurumsal seviyede ilk hiper ölçeklenebilir altyapı çözümü olan NetApp HCI, 4-nodlu yapı bloklarının çevik, ölçeklenebilir ve kolay bir şekilde yönetilmesi için işlem, depolama ve ağ kurulumu imkanı sağlıyor. SolidFire all-flash depolama üzerine inşa edilen bu çözüm garantili performans, otomasyon, entegre verimlilik, kopyalama, veri koruma ve etkin servisler sunuyor. 
Müşteriler NetApp HCI çözümünü veri merkezlerinin kenarından merkezine kadar güvenli bir şekilde kurabilir. 30 dakikadan daha az bir süre içerinde kullanıma alınabilen bu çözüm ile performansla ilişkili geleneksel sorunların %90'ı ortadan kalkacak. VMware vCenter eklentisi de yenilikçi kullanıcı arayüzü ile tüm altyapıda tam bir kontrol imkanı sunacak.  NetApp HCI çözümünün 2017 yılı sonbaharında satışa sunulması bekleniyor.

İlgili kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
NetApp hakkında
NetApp, olağanüstü düşük maliyet sağlayan ve performans atılımları gerçekleştirmeyi hızlandıran yenilikçi depolama ve veri yönetimi çözümleri üretmektedir. Temel değerlerimizi hayata geçirme ve tüm dünyada her zaman çalışılabilecek mükemmel kuruluş olarak tanınmaya verdiğimiz önem, uzun vadeli büyümemiz, başarımız ve aynı zamanda birlikte yol aldığımız iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin başarısı için esastır. Tüm dünyada şirketlerin daha ileriye, daha hızlı ulaşmasına olan çabalarımızı www.netapp.com  adresinde keşfedin.