18.05.2019
NetApp veri odaklı şirketlerin başarısını güçlendiriyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

NetApp, sunduğu sadelik, operasyonel verimlilik ve veri korumasıyla hibrit çoklu bulut için BT'yi modernize ediyor.
 
Hibrit bulut veri otoritesi NetApp (NASDAQ: NTAP), yeni uçtan uca NVMe AFF A320 depolama sistemi NetApp® ONTAP® 9.6'yı ve şirketlerin veri varlıklarından en iyi şekilde faydalanmalarına yardım edecek genişletilmiş hizmet portföyünü duyurdu.

 
NetApp'ın Data Fabric stratejisinin bir parçası olan bulut bağlantılı flash çözümleri, inovasyonu desteklemek, benzersiz bir performans sunmak ve yapay zeka ve 5G gibi en zorlu veri setleri ve teknolojilerini çalıştırmak için gerekli olan sadeliği, operasyonel verimliliği ve korumayı sunuyor. Şirketlerin genel bulut, özel bulut ve kurum içi ortamları kapsayan kendi Data Fabric altyapılarını inşa etmeleri için ihtiyaç duyduğu her şeyi yalnızca NetApp sunuyor. Yalnızca NetApp çözümleriyle, Data Fabric altyapısı kullanıcıları da içeren uygulamaları ve rekabet avantajı yaratacak öngörülere dönüşebilecek analitikleri sunabiliyor.
 
NetApp Depolama Sistemleri ve Yazılım Başkan Yardımcısı Joel Reich şunları söyledi: “5G ağları gibi hayatımıza giren yeniliklerde, bir şirketin devasa miktarda veri üretebilme, toplayabilme ve transfer edebilme yeteneğini daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde açığa çıkarabileceğini ve bu yeniliklere hazır olmayan şirketleri de zor zamanların beklediğini görebiliriz. NetApp ONTAP ile, şirketler, verilerinden türetebilecekleri değeri en üst seviyeye taşıyan akıllı, güçlü ve güvenilir bir çözümle, veri açısından yoğun, son teknoloji ürünü inovasyonların beraberinde getirdiği güçlüklerin üstesinden gelebilir.”
 
Hibrit buluttan elde edilecek kazanımları en üst seviyeye çıkarmak
Uygulamaları sorunsuz bir şekilde hızlandırarak, gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyen bir altyapı için sadelik ve güvenlik sağlayarak, ONTAP 9.6 veri yönetim yazılımı her ölçekten şirketin veriden elde ettiği kazanımlarını en üst seviyeye taşımasını ve veri odaklı yeni girişimleri hayata geçirmesine imkan tanıyor. ONTAP 9.6'daki yenilikler şöyle:
 
  • Fiber kanal üzerinde genişletilmiş NVMe ekosisteminde, Red Hat ve SUSE Linux'a ek olarak artık VMware EsXi, Microsof Windows ve Oracle Linux sistemleri de yer alıyor. Kurumlar artık pek çok iş yükünde NVMe/FC performansını deneyimleyebilecek.
  • Microsoft Azure, Amazon Web Services ve IBM Cloud Storage'a ek olarak, FabricPool artık Google Cloud Platform ve Alibaba Cloud'u da destekliyor. Kurumlar soğuk veriyi otomatik olarak herhangi bir genel bulutta ya da NetApp StorageGRID® özel bulutunda katmanlayarak birincil depolama maliyetlerini düşürebilir.
  • NetApp FlexCache® yazılımı artık NetApp Cloud Volumes ONTAP'ı destekliyor. Böylece kurumlar, hibrit bulut kurulumlarınd FlexCache'in sunduğu avantajlardan yararlanabilecek.
  • NetApp SnapMirror® teknolojisi için gelişmiş şifreleme ve FlexCache veri kopyalama ve uzaktan ön belleğe alma işlemleri için güvenliği artırıyor.
  • Giriş seviyesindeki NetApp AFF ve FAS sistemeri için NetApp MetroCluster™ IP desteğiyle kurumlar için iş sürekliliği artık maliyet açısından etkin bir seçeneğe dönüşüyor. Böylece kurumlar siteler arasındaki mevcut müşteri IP ağlarından faydalanabiliyor.
 
Orta ölçekli pazara yönelik yeni uçtan uca NVMe sistemleri

NetApp geçen yıl, sektörün en etkili Verimlilik Garantisiyle desteklenen sektör öncüsü performans ve gelişmiş veri hizmetleri sunan, sektördeki ilk uçtan uca NVMe sistemi olan AFF A800'ü duyurmuştu. ONTAP 9.6'yla birlikte NetApp sunduğu avantajlardan  orta ölçekli şirketler de yararlanabilecek.

Çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için genişletilen hizmet portföyü
Müşteriler iş kesintisi ve veri kaybına karşı önlem almak, verimliliği ve performansı artırmak için NetApp standartlarına uygun en iyi uygulamalardan ve uzman mühendislerden yararlanabiliyor. NetApp'ın yeni hizmet portföyünde SupportEdge Prestige, Tiered Deployment Service ve Managed Upgrade Service yer alıyor.
 
Ek kaynaklar İlgili kişi
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0 533 927 23 97

NetApp hakkında
Hibrit bulut alanında veri otoritesi olarak faaliyet gösteren NetApp, dijital dönüşümü hızlandırmak için bulutta ve kurum içindeki verilerin ve uygulamaların yönetimini basitleştiren geniş kapsamlı bir hibrit bulut veri hizmeti sunmaktadır. Dünya genelinde iş ortaklarıyla birlikte çalışarak, küresel kurumların verilerin sahip olduğu güç potansiyelinin tümünü kullanmalarına, müşterilerine daha çok noktadan ulaşabilmelerine, inovasyonu besleyerek operasyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için www.netapp.com. #DataDriven