09.09.2019
Lilly, “Sınır Ötesi Kalpler” programıyla gönüllülük çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Lilly, “Sınır Ötesi Kalpler” programıyla gönüllülük çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Kurulduğu günden bugüne kurumsal sosyal sorumluluğu şirket kimliğinin en önemli bileşenlerinden biri olarak sahiplenen Lilly'nin “Sınır Ötesi Kalpler” programı kapsamında, Lilly Türkiye İmmünoloji & Diyabet Terapötik Alan Lideri Fatih Tangı, bu yılki Sınır Ötesi Kalpler elçileri arasında yer aldı.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly, kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki güçlü projeleriyle öne çıkmaya devam ediyor. Lilly'nin 2011 yılında global ölçekte hayata geçirdiği ve her yıl dünya genelinde yaklaşık 100 Lilly elçisinin yardıma muhtaç topluluklar için gönüllü olarak görev aldığı “Sınır Ötesi Kalpler” programına bu yıl Lilly Türkiye'den de bir elçi katıldı. “Sınır Ötesi Kalpler” programı dahilinde, 15 gün boyunca Panama'da gönüllü olarak çalışan farklı ülkelerden gelen 14 Lilly elçisi arasında, Lilly Türkiye İmmünoloji & Diyabet Terapötik Alan Lideri Fatih Tangı da yer aldı.

Tangı, yaşadığı deneyimi şu sözlerle anlattı: “Lilly'de çalışmaya başladığım günden beri beni en çok heyecanlandıran projelerden biri Sınır Ötesi Kalpler programıydı. Programa dahil olmak istememdeki en önemli nedenlerden biri insanlara yardım edebilme ve bir şeyleri olumlu yönde değiştirme arzusu oldu. Bu yıl 13 Lilly elçisiyle birlikte Panama'nın doğu bölgesinde Kolombiya sınırına yakın bir bölgede, yağmur ormanlarında yaşayan yerli halkın sağlık taramasını gerçekleştirerek triyaj, konsültasyon, eğitim ve eczaneden oluşan 4 farklı istasyonda görev aldım. Bu hizmetle 1000'in üzerinde hastaya ulaştık. Gerek mesleki gerek kişisel olarak benzersiz bir deneyim yaşadığımı düşünüyorum.”
 
“Sınır Ötesi Kalpler” programı hakkında
Lilly'nin “Sınır Ötesi Kalpler” programı kapsamında her yıl dünya genelinde seçilen yaklaşık 100 Lilly elçisi 15 gün boyunca, gönüllü olarak sağlık hizmetleri, çocuklar ve yaşlılar için bakım, eğitim ve toplumsal gelişim alanlarında yardıma muhtaç topluluklara destek olmak için çalışıyor. Program kapsamında 2011'den bu yana 1000'in üzerinde gönüllü, gittikleri ülkelerde 70 bin saati aşkın gönüllük hizmetinde bulundu.  Şimdiye kadar Türkiye'den bu projeye katılan Lilly çalışanları, Tayland, Tanzanya, Çin ve Peru'da görev yaparak yardıma ihtiyaç duyanlara destek oldular ve farklı kültürleri tanıma, bireysel liderlik becerilerini geliştirme ve diğer Lilly çalışanlarıyla bir araya gelme imkânı buldular.
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan
Bordo PR
0 533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
Lilly İlaç hakkında
Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD'de kurulmuş olan Lilly, 140 yılı aşkın süredir devam eden güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında yaklaşık 33.000 çalışanı olan Lilly'nin, 8 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 7800'den fazla çalışanı ve 8 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55'ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye'deki faaliyetlerine 1950'lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye'de, diyabet, endokrinoloji, osteoporoz, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, psoriasis ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır.www.lilly.com.trwww.facebook.com/LillyTurkiye