17.10.2018
Lilly Gönüllüleri, rengarenk bir okul için Toplum Gönüllüleri Vakfı ile el ele verdi
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Lilly Gönüllüleri, rengarenk bir okul için Toplum Gönüllüleri Vakfı ile el ele verdi
 
Bu yıl 11. yılına giren Lilly Gönüllük Günü kapsamında Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile el ele vererek İstanbul Kağıthane'deki Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu'nda boyama ve renklendirme çalışması gerçekleştirdiler
 

İnsanların, daha uzun, daha sağlıklı ve daha aktif yaşam sürmeleri için ilaçlar üreten Lilly'nin, kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin bir yansıması olarak her yıl tüm dünyada düzenlediği Gönüllük Günü kapsamında bu yıl Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile ortak bir çalışmaya imza attı. Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüsü gençlerle, 4 Ekim Perşembe günü, Kağıthane'de bulunan Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu'nda boyama ve renklendirme çalışması gerçekleştirdiler.

Lilly Türkiye Gönüllüleri, Toplum Gönüllüsü gençlerle sıcak bir tanışmanın ardından okulun dış bina, iç bahçe ve dış bahçe başta olmak üzere çeşitli bölümlerini renklendirmek için kolları sıvadılar. Tüm gün süren renklendirme ve boyama çalışmaları sonucunda okul yepyeni bir görünüme kavuştu. Etkinlik, Toplum Gönüllüsü gençlerin sivil toplum, proje yönetimi, ekip çalışması ve iletişim konularında güçlendirilmesine katkıda bulunurken, Lilly İlaç çalışanlarının da Lilly İlaç'ın çevresel sürdürülebilirlik, eğitim, temel ihtiyaçlar ve toplumun güçlendirilmesine yönelik taahhütlerini, Gönüllülük Günü kapsamında gençlerle birlikte çalışma deneyimini yaşayarak hayata geçirmelerini sağladı.

Bu yılki Gönüllük Günü'nde 65'ten fazla ülkeden yaklaşık 24 bin Lilly çalışanı toplumsal fayda için çalıştı

Lilly Türkiye Gönüllüleri'nin bu yılki Gönüllülük Günü etkinliğini değerlendiren Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Gamze Kuzucu Gürses şunları söyledi: “Yaşadığımız topluluklara yardım etme anlayışı, 142 yıllık Lilly mirasının en önemli bileşeni. Tüm Lilly ailesi, bu mirasa bağlığını 2008 yılından bu yana Gönüllük Günü aracılığıyla güçlendiriyor. Bu yıl 11. yılını kutlayan Lilly Gönüllülük Günü kapsamında, 65'ten fazla ülkeden yaklaşık 24 bin Lilly Gönüllüsü, tüm dünyada herkes için daha iyi bir yaşam ve çalışma koşulları yaratmak amacıyla, kaynak ve bilgi birikimi sağlamak adına sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada hareket ederek ortak bir çabayı hayata geçiriyor. Biz de Lilly Türkiye olarak bugüne kadar çalışanlarımızın özverili desteği ve bağlılığı ile toplumun öncelikli sorunlarına önemli katkılarda bulunduk. Bu yıl, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve dönüşüm projesi olan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile gerçekleştirdiğimiz Gönüllülük Günü kapsamında çocuklarımıza rengarenk bir okul kazandırdık. Projemizi hayata geçiren tüm paydaşların ve gönüllülerimizin olumlu geri bildirimlerinden aldığımız motivasyonla, yaşadığımız dünyaya ve içinde bulunduğumuz topluma hizmet etmeye devam edeceğiz.”

İş birliğini değerlendiren Toplum Gönüllüleri Vakfı Kaynak Geliştirme ve İletişim Yöneticisi Derya Kılıçalp ise etkinlikle ilgil şöyle konuştu: “Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye'nin 81 ilinde, TOG'un ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik çerçevesinde her yıl 2.000'e yakın sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriyor. Lilly İlaç'ın, gençlerin belirlediği bu okulu iyileştirme çalışmasını sahiplenmesi gerçekten çok kıymetli. Gençliğin gücüne inanan ve gençlerin sosyal sorumluluk eğitim ve projelerini destekleyen sosyal paydaşımıza tüm destekleri için çok teşekkürler.”

11 yılda 1 milyon saati aşkın gönüllülük hizmeti
2008'den bu yana 70'e yakın ülkede binlerce Lilly çalışanının farklı projelerle destek olduğu, Lilly Gönüllülük Günü dünya genelinde yürütülen en büyük tek günlük gönüllülük programlarından biri olarak öne çıkıyor. Bugüne kadar Lilly çalışanlarının 1 milyon saati aşkın vakit ayırdıkları Gönüllülük Günü, tüm dünyadaki toplulukların daha iyi yaşamaları ve çalışmaları için kaynak ve uzmanlık sağlamaya yönelik ortak çabanın bir parçası olmayı amaçlıyor. 
 
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan
Bordo PR
0 533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
Lilly İlaç hakkında
İnsanların daha uzun, daha sağlıklı, daha aktif yaşam sürmelerini sağlayan ilaçlar üretmek misyonu ile 1876 yılında ABD'de kurulmuş olan Lilly, bugün dünyanın en büyük ilaç şirketleri arasındadır. Dünya çapında yaklaşık 38.000 çalışanı olan Lilly, 55'ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmekte, 8 ülkede Ar-Ge merkezi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Lilly, Türkiye'deki faaliyetlerine 1950'lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye'de, diyabet, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünleri Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.tr
www.facebook.com/LillyTurkiye
 
TOG Hakkında:
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), kurulduğu Aralık 2002'den bu yana, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye'nin 81 ilinde üniversitelerde 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor.  Gençler tüm projeleri, vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve sosyal girişimcilik ilkeleri çerçevesinde hayata geçiriyor. Vakıf tüm çalışmalarıyla çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor. 2017 yılında, Türkiye'nin dört bir yanından 74.613 gencin katılımıyla 1.839 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, projeler için yerel kaynağı da harekete geçirerek projelere yerel halkın katılımını da sağladılar. Geçtiğimiz yıl 872 akran eğitimi alan ve bu eğitimlerle güçlenen gençler 825.920 kişiye çok çeşitli alanlarda temas etti. www.tog.org.tr