11.03.2019
Lilly, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çeşitlilik ve dahil etme yaklaşımına dikkat çekti
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Lilly, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çeşitlilik ve dahil etme yaklaşımına  dikkat çekti
 
Şirket genelindeki ve yönetim kademelerindeki kadın çalışan oranını yukarılara taşımaya yönelik kararlılığıyla örnek gösterilen Lilly İlaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlediği özel bir etkinlikle, çeşitlilik ve dahil etmeyi şirket önceliği olarak konumlandırarak, birey olmanın zenginliğinden beslenen bir çalışan topluluğunun önemini vurguladı.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly İlaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü özel bir etkinlikle kutladı. Lilly'nin merkez ofisinde gerçekleşen etkinlikte, Lilly'nin öncelik olarak benimsediği “çeşitlilik ve dahil etme” üzerine, panelist olarak Lilly çalışanlarının yer aldığı ve Lilly'deki yolculuklarını paylaştıkları özel bir oturum gerçekleştirildi. Ayrıca, etkinlik kapsamında HP EMEA Geniş Formatlı Yazıcılar Genel Müdürü olarak atanan Filiz Akdede de “Teknoloji Sektöründe Kadın Yönetici Olmak” başlıklı bir konuşma yaptı. Konuşmasında, farkında olmadığımız ön yargıların üstesinden gelmenin önemine dikkat çeken Filiz Akdede, çeşitlilik ve dahil etme kapsamında esnek çalışma saati gibi uygulamaların yeni çalışma sisteminin birer parçası olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni dünyada her şey değişiyor. Bu değişimi hem iş yaşamımızda hem de günlük yaşamımızda içselleştirmemiz ve yeteri kadar dahil edici oluyor muyuz sorusunu sormamız çok önemli.”

Etkinlikle ilgili görüşlerini paylaşan Lilly İlaç İnsan Kaynakları, Eğitim ve Geliştirme Direktörü Hande Akartuna, çeşitlilik ve dahil etme kavramının, kurulduğu günden bu yana Lilly'nin şirket kültürünün bir parçası olduğunu belirterek şunları söyledi: “Lilly, 140 yılı aşkın tarihinde ilk günden beri çeşitlilik ve dahil etme anlayışıyla hareket ediyor. Lilly, 1876 yılında ilk kurulduğunda kadın çalışan oranının yüzde 25 olduğunu biliyoruz. O günden beri çeşitliliği, çalışan istihdamında en çok dikkat ettiğimiz noktalardan biri olarak görüyoruz. Bununla birlikte tüm organizasyonumuzda kadın-erkek oranında eşit temsili sağlayabilecek iddialı hedeflerle çeşitliliği destekliyoruz. Dikkate aldığımız öncelikler doğrultusunda geldiğimiz noktada, şirket genelinde kadın çalışan oranımız, genel iş gücü demografiği ile tüm yöneticilere ve yönetim kurulu seviyesindeki liderlere baktığımızda yüzde 40'ların üzerinde. Diğer bir deyişle, şirketimizde hemen hemen her iki liderden birinin kadın olduğunu söyleyebiliriz. Lilly bu anlamda hem sektörüne hem de genel olarak Türkiye'deki tüm kurumlara örnek olabilecek bir yapıya sahip. Kadın istihdamını artırmak ve gerek iş dünyasında gerekse toplum genelinde tüm farklılıklarımızla bir arada yer alarak, çeşitliliğin gücünü desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz.”
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan
Bordo PR
0 533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
Lilly İlaç hakkında
Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD'de kurulmuş olan Lilly, 140 yılı aşkın süredir devam eden güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında yaklaşık 38.000 çalışanı olan Lilly'nin 8 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 8000'e yakın çalışanı ve 8 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55 ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye'deki faaliyetlerine 1950'lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye'de, diyabet, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.trwww.facebook.com/LillyTurkiye