08.04.2019
İnciser Akat, SAMETA (Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Etik ve Uyum Direktörü olarak atandı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

İnciser Akat, SAMETA (Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Etik ve Uyum Direktörü olarak atandı
 
Lilly Türkiye Etik ve Uyum Direktörü İnciser Akat, Türkiye'den yurt dışına açılarak SAMETA (Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Bölgesi Etik ve Uyum Direktörlüğü görevine terfi etti.

Lisans eğitimini 1997 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayan İnciser Akat, 1999 yılında tıbbi satış mümessili olarak Lilly'ye katıldı. Sırasıyla Bölge Satış Müdürü ve Eğitim Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, Diyabet Ulusal Satış Müdürü olarak görev yaptı. Ağustos 2012-Şubat 2013 tarihleri arasında altı aylık kısa süreli görevlendirme kapsamında Diyabet ve Endokrinoloji Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2014'te Lilly İlaç Satış Direktörlüğüne terfi eden Akat, 2016 yılı başında Gelişmekte Olan Pazarlar İş Birimi'nde satış yetkinlikleri kapsamında altı aylık kısa süreli görevlendirme rolünü üstlendi. Temmuz 2016–Mart 2018 tarihleri arasında SAMETA (Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Satış Yetkinlikleri ve Ticari İlişkiler Direktörü olarak görev yapan İnciser Akat, satış ve pazarlama fonksiyonlarında Lilly Türkiye'nin başarısına önemli katkılar sağlayarak SAMETA Bölgesi satış ekibi yetkinliklerinin geliştirilmesine ve bölgede uygulamaya geçirilen pek çok projeye liderlik etti. 1 Mart 2018 tarihinden bu yana Lilly Türkiye Etik ve Uyum Direktörü olarak görev yapan İnciser Akat, 1 Mart 2019 itibariyle Dubai'de yerleşik olarak SAMETA Bölgesi Etik ve Uyum Direktörlüğü görevine getirildi.
 
İlgili Kişi:
Eray Çoşan
Bordo PR
0 533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
Lilly İlaç hakkında
Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD'de kurulmuş olan Lilly, 140 yılı aşkın süredir devam eden güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında yaklaşık 38.000 çalışanı olan Lilly'nin 8 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 8000'e yakın çalışanı ve 8 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55 ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye'deki faaliyetlerine 1950'lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye'de, diyabet, endokrinoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.trwww.facebook.com/LillyTurkiye