05.10.2017
HP, Yeni Müşterileri, Partnerleri, Referans ve Deneyim Merkezleri ile Avrupa'da 3D Baskı Teknolojisini Yaygınlaştırıyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP, Yeni Müşterileri, Partnerleri, Referans ve Deneyim Merkezleri ile Avrupa'da 3D Baskı Teknolojisini Yaygınlaştırıyor

HP Jet Fusion 3D yazıcılarının ilk küresel satıcısı, Henkel olacak. Aynı zamanda Danfoss Grubu, ETH Zürih, Jaguar-Land Rover, KTM ve İmalat Teknolojisi Merkezi gibi şirketler de, imalatın dijital dönüşümünü hızlandırmak için artık 3D teknolojisini kullanıyor.
 

Haber özeti:
• Danfoss Grubu, ETH Zürih, Jaguar-Land Rover, KTM ve Üretim Teknolojisi Merkezi HP'nin yeni müşterileri arasına katıldı.
• Yüksek etkili çözümler sunan lider şirket Henkel, HP Jet Fusion çözümlerinin ilk küresel satıcısı oldu.
• HP 3D baskı satıcısı programı, Avrupa'da seçkin, eğitimli ve sertifikalı 30'dan fazla müşteriye ulaştı.
• Üretim kullanımı ve yeni hizmetler için HP Jet Fusion sistemlerinin üretim hizmetleri adapte edildi.
• Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Portekiz ve İsveç'te açılanlarla birlikte 25'den fazla HP 3D Baskı Referans ve Deneyim Merkezi oldu.
 
Dünyanın en büyük 3D baskı ve katma değerli üretim konferanslarından TCT Show 2017'de HP Inc., öncü müşteriler, genişleyen bir bayi topluluğu ve bölgedeki yeni 3D Baskı Referans ve Deneyim merkezleri ile 3D baskı çözümlerinin Avrupa genelinde giderek daha fazla benimsendiğini vurguladı. Ayrıca, dünyanın en büyük kimya ve malzeme sağlayıcılarından biri olan Henkel'in, HP Jet Fusion 3D Printing çözümlerinin ilk küresel satıcısı olması için HP ile olan ilişkisini derinleştireceğini de açıkladı. HP'nin Jet Fusion 3D Baskı çözümü, mevcut 3D baskı sistemlerinin yarısı kadar maliyette ve 10 kat daha hızlı, fiziksel açıdan da kaliteli parçalara sahip, üretim için hazır bir ticari 3D baskı sistemidir.
 
HP Inc. EMEA 3D Baskı Satışları Başkanı Emilio Juarez konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Avrupa'daki HP'nin Multi Jet Fusion 3D çözümlerine Avrupa'dan gelen ilk reaksiyonlar bizi heyecanlandırıyor. Uygulamalarını geleneksel katkı üretim sınırlarının çok ötesine genişleten müşterilerimizle işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Avrupalı müşteri ve ortak topluluğumuzun hızla büyümesinin yanı sıra, aynı zamanda var olan müşterilerin de tam ölçekli 3D üretim için HP Jet Fusion üniteleri satın aldığını görüyoruz” dedi.
 
Lider şirketler, HP Multi Jet Fusion'ı üretimlerine adapte etmeye devam ediyor
BMW Group, Jabil, Johnson & Johnson ve Nike gibi küresel endüstri liderleri, üretim süreçlerini tamamen dijital bir gelecek için dönüştürmek adına mevcut 3D baskı sistemlerinin yarısı kadar maliyette ve 10 kat daha hızlı, fiziksel açıdan da kaliteli parçalara sahip, üretim için hazır bir ticari 3D baskı sistemi olan HP'nin 3D baskı çözümlerini kullanmaya devam ediyor. Avrupa merkezli şirketler, yenilikçiliği artırmak, pazarlama süresini hızlandırmak ve maliyetleri azaltmak için Multi Jet Fusion'ı benimsiyor ve dijitalleşen küresel ekonomide daha etkili rekabet etme fırsatı yakalıyor:  
  • Altyapı, gıda tedarik, enerji verimliliği ve iklim dostu çözümler sunan Danimarka'nın teknoloji lideri Danfoss Group
  • Dünyanın en büyük bilim ve mühendislik üniversitelerinden biri olan ETH Zürih
  • İngiltere'nin en büyük araç üreticisi Jaguar-Land Rover
  • Avusturyalı motosiklet ve spor otomobil üreticisi olan KTM
  • Küresel aşamada Büyük Britanya imalatına ilham vermeye adanmış olan Üretim Teknolojileri Merkezi'ndeki Katkı Üretimi Ulusal Merkezi
 
Henkel, HP 3D baskı teknolojisinin ilk küresel satıcısı oluyor
Henkel'in HP Jet Fusion 3D Baskı çözümlerinin ilk küresel satıcısı olması için işbirliğinin genişletileceği ve çözümlerin sergilenmesi için üç merkezin açılacağı duyuruldu. Henkel'in mühendisleri, OR, Corvallis'teki 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Lab'ında HP ile yakın işbirliği içinde ve yeni çözümlerin dahili geliştirilmesi ve kalitesini artırmak için HP'nin ilk 3D Malzeme Geliştirme Seti (MDK) kullanıyorlar. Henkel Yapışkan Teknolojileri 3D Baskı Başkanı Philipp Loosen konuyla ilgili yapığı açıklamada, "HP, 3D baskı sektörünün lider markasıdır. Bu nedenle, ek üretim imkânlarını içeren portföyümüzü genişleterek HP Jet Fusion 3D Baskı çözümlerinin ilk küresel satıcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. HP ile işbirliğimizi derinleştirerek müşterilerimiz için daha da yenilikçi malzemeler ve 3D baskı çözümleri geliştirmekten ve son kullanım uygulamalarının değerini artırmaktan dolayı heyecanlıyız" dedi.

Avrupa Bayi Ağı, artan talebi karşılamak için büyüyor
HP, artan müşteri talebini karşılamak için bayi programını, Avrupa çapında 15 yeni dağıtım ortağı içerecek şekilde genişletti. HP, artık, HP Multi Jet Fusion teknolojisi ile sınıfında en iyi uzmanlığı ve hizmet kalitesini sunan Avrupa çapında 30'dan fazla eğitimli ve sertifikalı ortağa sahip. Avrupa'daki yeni HP 3D baskı ortakları; 3D Center, 3Dees Industries, 3D Ever, 3D Printer ApS, DaVinci Geliştirme A / S, RP Desteği ve daha fazlasını içeriyor.

Avrupa'da daha fazla hizmet merkezi, tam ölçekli 3D üretim için HP Jet Fusion'dan yararlanıyor
Materialized ve Shapeways dahil olmak üzere önde gelen servis sağlayıcıları tarafından daha önce benimsenmiş olan HP, bugün Türkiye, Avusturya, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere'de iki düzineden fazla yeni kurulumla Avrupa'daki genişlemeyi açıkladı: 3D Prod, 3D Tech, Axis Hello, Barel, CNC-Automation Würfel, Comelec, Creabis, Digital Mechanics, FICEP 3D, FKM Sintertechnik, Gremod, industrialpartners, Kurz, Mausa, Optimus 3D, Pantur, Polifluor, prodartis AG,  Sculpteo, Sinthesi Engineering, Skorpion Engineering, Thinktec3D, Topp, Weerg, WorldTooling, Zare, ZiggZagg.

HP, Avrupa'da yeni 3D baskı Referans ve Deneyim Merkezleri'ni açıyor
2017 yılının başında Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya ve İngiltere'de açılan merkezlere şimdi Avusturya, Danimarka, Portekiz ve İsveç'tekiler de dahil edilince HP, 25'den fazla 3D Baskı Referans ve Deneyim Merkezi'ne sahip olmuş oldu.  HP 3D Baskı Referans ve Deneyim Merkezleri, şirketlerin üretim düzeyinde HP Jet Fusion 3D Baskı çözümlerinden yararlanmasını sağlıyor. Kontrollü ortamlarda yeni 3D baskı kullanım kutularının test edilmesi, müşterilere prototipleme ve tam ölçekli 3D üretim için daha basit, daha uygun maliyetli bir yol sağlıyor.
HP Jet Fusion 3D Baskı cihazları Kasım 2017'de Türkiye'de satışa çıkacak.  

HP Inc. Hakkında
Hp inc. (NYSE: HPQ) hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyümüz ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlıyoruz. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com