29.11.2018
HP yeni müşteriler, uygulamalar ve iş ortakları sayesinde 3D baskıyla seri üretimi hızlandırıyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP yeni müşteriler, uygulamalar ve iş ortakları sayesinde 3D baskıyla seri üretimi hızlandırıyor
 
HP, yeni müşterileri RecTech 3D ve GE Transportation'ı, BMW, Volkswagen gibi dünya devlerinin kullandığı yeni uygulamalarını, HP Jet Fusion 3D 300/500 Serilerinin ilk müşterilerini ve dijital imalata öncülük etmek amacıyla 3D'ye yönelik tasarım için Autodesk ile yaptığı işbirliğini duyurdu.

 
HP, dünyada 3D imalat parçalarına yönelik artan ihtiyacı karşılamak için HP Jet Fusion 3D baskı çözümlerinin yeni ve genişletilmiş kurulumlarını duyurdu. HP, PA-11 uygulamaları dahil olmak üzere ulaşım, endüstri, medikal ve tüketim sektörlerindeki yeni uygulamalarını ve ödüllü HP Jet Fusion 3D 300/500 çözümlerinin ilk müşterilerini tanıttı. HP, aynı zamanda, tüm HP Multi Jet Fusion portföyündeki yaratıcı tasarım becerilerini hayata geçirmek için Autodesk ile tasarımdan baskıya iş akışının yanı sıra, müşteriler ve aracılar için seri üretimi hızlandıracak yeni online kaynaklarını da duyurdu.
 
HP Inc. 3D Baskı ve Dijital İmalat Başkasnı Christoph Schell şunları söyledi: “4. Endüstri Devrimi yaklaşırken, HP, müşterilerinin işlerini geliştirecek heyecan verici bir dizi uygulamayı hayata geçirerek 3D seri üretime geçişi hızlandırıyor. Otomotiv gibi 100 yılda en büyük dönüşümü yaşayan pek çok endüstri, bu dönüşümde daha iyi rekabet edebilmek için HP gibi stratejik ortaklar arıyor. HP olarak Multi Jet Fusion ve yeni Metal Jet platformuyla tasarım ve üretim modellerini değiştirmek için, yeni uygulamalar, üretimde daha fazla esneklik, ürün geliştirme yaşam döngüsünde daha çok inovasyon, etkinlik ve sürdürülebilirlik potansiyelini açığa çıkararak dünya çapında inovasyon öncüleriyle çalışıyoruz.”
 
HP, Metal Jet'i formnext 2018'de tanıttı
 
Eylül ayında IMTS 2018'deki ilk lansmanın ardından, HP, üretim düzeyinde metal parçaların yüksek hacimli imalatı için dünyanın en gelişmiş 3D baskı teknolojisi olan HP Metal Jet'in gösterimini yaptı. Diğer 3D yöntemlerine kıyasla daha düşük maliyetle 50 kata kadar daha fazla verimlilik sunan HP Metal Jet, imalat liderleri GKN Powder Metallurgy ve Parmatech tarafından nihai parça üretiminde kullanılıyor. Bu çözümü kullananlar arasında Volkswagen ve Wilo gibi dünya devleriyle Primo Medical Group ve OKAY Industries gibi dikey pazarın inovatif liderleri de yer alıyor.
 
Müşteriler, 2019'un ilk yarısında 3D tasarım dosyalarını yükleyebilecek ve büyük miktarda endüstriyel üretim düzeyindeki parçalarını yeni Metal Jet Production Service (Metal Jet Üretim Hizmeti) üzerinden alabilecek. Parçalar en yüksek mühendislik ve üretim kalitesi standartlarını sağlamak için HP'nin iş ortakları GKN Powder Metallurgy ve Parmatech tarafından üretilecek. HP'nin yeni Metal Jet teknolojisi ve Metal Jet Production Service hakkında teknik, fiyatlandırma ve satışa sunulmaya ilişkin detaylı bilgiler HP.com/go/3Dmetals web sitesinde yer alıyor.
 
İlgili Kişi
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
HP Inc. Hakkında
Hp inc. (NYSE: HPQ) hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyü ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlar. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com