27.02.2018
HP, yeni iş istasyonunu ve en son VR ürünlerini tanıttı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP, yeni iş istasyonunu ve en son VR ürünlerini tanıttı
 
HP ürün geliştirme iş akışları için uçtan uca kapsamlı çözümlerini sundu
 
• HP Z4 İş İstasyonu, Intel® Xeon® veya Core ™ X işlemcilerinin yanı sıra çift ekstrem grafikleri desteklemek için geliştirildi.
• HP Windows Karma Gerçeklik Kulaklık Seti'nin profesyonel sürümü, ticari VR portföyüne eklendi.
• Unreal Engine için HP VR Başlatma Kiti, VR gelişimini hızlandırmak ve yüksek çözünürlük kullanımlarında VR hizmete alma sürecini optimize etmek için özel olarak tasarlandı.
 
HP, çok satan performans iş istasyonu olan HP Z4 ürününü Intel® Xeon® veya Core ™ X işlemcileri ile güçlendireceğini ve çift ekstrem grafikleri destekleyeceğini açıkladı.
 
EMEA, HP Inc. İş İstasyonları, İnce İstemciler, Perakende Çözümler ve Gizli Hesaplama Direktörü Gwen Coble, "Yenilenen Z4 iş istasyonu, en yeni HP Windows Karma Gerçeklik Kulaklık Seti, yeni müşteri dostu VR çözümleri ve hizmetleri ile birlikte, sektörler arasındaki ürünlerin gelişimini değiştirecek. HP, geçen yıl ayrılabilir PC ve ilk profesyonel VR sırt çantası ile dünyanın en güçlü iş istasyonunu geliştirdi. Bugünkü gelişmeler ise; şaşırtıcı yeni deneyimleri sağlayacak ve bilgisayarın geleceğini tanımlayacak bir dizi iş istasyonu ve VR kabiliyeti ile seviyeyi sürekli yükseltme çabamızı yansıtıyor" dedi.
 
Mühendislik, simülasyon, işleme ve sanal gerçeklik (VR) için ideal olan HP Z4 İş İstasyonu, bir dizi uygulama için cazip bir performans sunuyor. Yüksek frekans işleme, çoklu işlemci çekirdeği ve çift güçlü yüksek performanslı GPU gerektiren görevleri kolayca yerine getirebiliyor. Intel® Xeon® W işlemcilerin yanı sıra Z4 İş İstasyonu, performansı ve verimlilik için 18 çekirdeğe1 kadar Intel Core ™ X işlemci ve iki ekstrem grafik GPU ile yapılandırılabiliyor. Temel hedef kullanım sebebi simülasyon tabanlı tasarım ve VR içerik oluşturma özellikleri olan kullanıcılar; tasarım, simülasyon ve görselleştirme konularında sorunsuz şekilde çalışabiliyorlar.
 
Motus Motorcycles Kurucu Ortağı Brian Case “Tasarım hızı Motus Motorcycles'da dünyanın en hızlı motosikletlerini üretmemizi sağlıyor. Vizyonumuz, gerçekten rahat Amerikan spor motorlarını tasarlamak. Her kararımızı üç temel ideal belirliyor: Performans, Rahatlık ve Menzil. HP İş İstasyonları ve SolidWorks yazılımı bu ideallerimizin gerçekleşmesine yardım ediyor" dedi.
 
HP, ayrıca HP Windows Karma Gerçeklik Kulaklık Seti'nin profesyonel sürümünü de sergiledi. Bu VR kulaklıklı mikrofon seti, her göz için 1440x1440 çözünürlüğü ve 90Hz yenileme hızı sayesinde sürükleyici bir deneyim sunuyor.3 İzleme sınırları ve kablosuz hareket denetleyicileri olmadan kullanıcılar altı derecelik özgürlüğün tadını çıkarabiliyorlar. İş dünyası için de konfor ve elverişliliğin mükemmel kombinasyonunu sunan bu kulaklıkların, kolay temizlenebilen, değiştirilebilir yüz minderleri bulunuyor.4 Ayrıca, bir veya daha fazla kullanıcı için muhteşem bir deneyim sunan çift katlı bir kafa bandı, kolay ayar düğmesi ve önden ayarlanabilir ekranı bulunuyor.
 
HP, VR geliştirme ve hizmete alma süreçlerinin zahmetli ve külfetli özelliklerini aşmak için Unreal Engine9 özelinde HP VR Başlatma Kiti hakkında bilgi paylaştı. VR kiti, tasarım görselleştirmesi için VR gelişimini çarpıcı bir biçimde güçlendirerek kararları hızlandırmak için geliştirildi. Kullanıcıların en uygun bilgisayar konfigürasyonlarını hızla belirleyebilmelerini, Unreal'in geliştirme ortamı için 3D mühendislik varlıklarının optimizasyonunu otomatikleştiren Datasmith5 ile VR hazırlığında zaman kazanmalarını, bütünün parçalanması ve model kesitleri de dahil olmak üzere komple bir ortak etkileşim sağlıyor. Unreal Engine tabanlı bir araç seti olan HP VR Başlatma Kiti, işletmeler için HP, Intel ve Epic Games tarafından geliştirildi.
 
HP'nin ürün geliştirme aşaması için kapsamlı uçtan uca donanım çözümüne katılan yeni ürünler arasında, gezegendeki en güçlü iş istasyonu6 HP Z8 de dahil olmak üzere HP Z Masaüstü İş İstasyonları; dünyanın en güçlü ve ilk ayrılabilir PC iş istasyonunu7 HP ZBook x2'yi de içeren HP ZBook Mobil İş İstasyonları ve dünyanın ilk profesyonel giyilebilir VR PC'si olan HP Z VR Sırt Çantası bulunuyor.8
 
Fiyatlandırma bilgisi:
• Intel® Core ™ X işlemcili HP Z4 İş İstasyonu mart ayı içerisinde EMEA'da 1.500 €'dan itibaren satışa sunulacak. Intel® Xeon® işlemcili HP Z4 İş İstasyonu fiyatı ise, şu anda EMEA'da 2.000 € 'dan başlıyor.
• HP Windows Karma Gerçeklik Kulaklık Seti'nin profesyonel sürümünün nisan ayında EMEA'da 550 € karşılığında satışa sunulması bekleniyor. Hızlı Özelleştirme dokümanı burada mevcut.

İlgili kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR 0533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
Dipnotlar:
1. Multicore, bazı yazılım ürünlerinin performansını artırmak üzere tasarlanmıştır. Bu teknolojiyi kullanan tüm müşteriler veya yazılım uygulamaları mutlaka yararlanmaz. Performans ve saat frekansı, uygulama yüküne ve donanım ve yazılım yapılandırmalarınıza bağlı olarak değişir. Intel'in numaralandırması, markalaştırması ve / veya adlandırmaları, daha yüksek bir performans ölçüsü değildir.
2. 13 yaşın altındaki çocuklar için HP Windows Karma Gerçeklik Kulaklığı önerilmez. Tüm kullanıcılar kişisel yaralanma, rahatsızlık, maddi hasar ve diğer potansiyel tehlikeler riskini azaltmak için HP Windows Karma Gerçeklik Kulaklık Seti Kullanım Kılavuzunu okumalıdır. Windows Karma Gerçeklik, iş istasyonunda veya bilgisayarda Windows 10 Sonbahar Yaratıcı Güncellemesi'nin yüklü olmasını gerektirir. Özellikler, açıklanan işlevselliği sağlamak için yazılımı veya diğer 3. parti uygulamaları gerektirebilir. Bir VR uygulamasıyla rahatsızlık yaşama olasılığını en aza indirgemek için PC sisteminin VR uygulaması için uygun grafikler ve CPU ile donatılmış olduğundan emin olun. HP iş istasyonu VR için önerilen yapılandırmalar için bkz. Http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/4AA6-9646ENW.pdf
3. Tam 90 fps performansı sağlamak için, PC tarafından sağlanan grafik çözümü ile HDMI 2.0 veya üstü bir bağlantı gereklidir.
4. HMD, standart bir yüz yastığı ve kutuda 3 adet temizlenebilir yüz yastığı ile birlikte gelir.
5. Datasmith, kayıt gerektiren ve 1 Kasım 2018 tarihine kadar kullanılabilen tam özellikli bir denemedir. Abonelik, 1 Ekim 2018'den itibaren sunulacaktır. 1 Kasım 2018'den sonra desteklenen yeni proje bulunmamaktadır.
6. 14 Haziran 2017 itibariyle masaüstü iş istasyonlarına ve işlemci, grafik, bellek ve güç kaynağına dayalı güç temelinde.
7. 3 Ekim 2017 itibarıyla satıcıların çıkarılabilirliklerine dayanır. İşlemci, grafik ve bellek temelli güç.
8. 20 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla Intel® vPro ™, TPM 2.0 ve Windows 10 Pro OS tabanlı sırt çantası VR PC'leri temel alınmıştır.
9. Unreal Engine'i  https://www.unrealengine.com/register adresinden indirebilirsiniz. 
 

 
HP hakkında
HP Inc. yaşamı herkes için her yerde daha iyi hale getiren teknolojiler geliştirir. Yazıcılar, PC'ler, mobil cihazlar, çözümler ve hizmetlerle büyüleyici deneyimler tasarlamaktadır. HP ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.