21.03.2018
HP toplantı alanlarını yeni işbirliği teknolojileriyle dönüştürüyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP toplantı alanlarını yeni işbirliği teknolojileriyle dönüştürüyor

HP Elite Slice artık Skype Oda Sistemleri'yle entegre oluyor

HP Inc. geleceğin ofisleri için tasarlanmış konferans ve işbirliği teknolojileri dizisini tanıttı. HP'nin son serisi, yeniden şekillendirdiği bilgisayar deneyimini modern toplantı odalarına taşıyor. İş dünyasında ortak çalışma deneyimini basit, ölçeklendirilebilir ve çok yönlü hale getiren HP'nin bilgisayar tabanlı konferans araçları ve görüntüleme ekosisteminin bir parçası olan HP Elite Slice, tamamen yeni 55 inç, çapraz 4K konferans ekranıyla ön plana çıkıyor.
EMEA Ticari Kişisel Sistemler Başkan Yardımcısı Benoit Bonnafy, “Müşterilerimiz konferans teknolojilerinin kolayca hizmete alınabilir, hassas bilgiler için güvenli ve hepsinden önemlisi kullanıcı dostu olmasını talep ediyor. İşbirliği modern iş dünyasının vazgeçilmez bir parçasıdır. HP, Elite Slice gibi basit, anlamlı ve kişisel deneyimler sunan işbirliği teknolojilerini geliştirmeyi misyon edindi” dedi.

Bugünün çalışma hayatı ofiste ya da dışarıda pek çok farklı alandan yürütülüyor. İnovatif şirketlerde, hem bireysel hem de grup çalışma alanlarına sahip olma oranları beş kata kadar yükseliyor1. Önümüzdeki 12 ayda ortak çalışma alanlarının yüzde 34 artış göstermesi bekleniyor.2 40 milyon toplantı alanı, BT departmanlarının bilgisayarlarını kullanır gibi güvenli ve kolayca yönetebileceği; arama oluşturmaya harcanan süreden kablolara, konferans aramalarının yaygın güçlüklerini ortadan kaldıran konferans çözümlerine ihtiyaç duyuyor.3

Gerçek zamanlı işbirliği için ses, video ve veriyi entegre eden Tümleşik İletişimler (UC) temelli işbirliği teknolojisi büyüyor. Kurum ve kurumların işgüçlerinin eşsiz talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için kusursuz teknoloji deneyimini sağlamak amacıyla HP Elite Slice, Skype Oda Sistemleri'ni barındırıyor. Bu inovatif işbirliği sayesinde Skype Kurumsal'ı kullanan bilgisayarlar yüksek kaliteli ses ve video deneyimleri sağlıyor.

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Bob Davis, “Çevrimiçi işbirliği dünyanın her yerinde büyümeyi destekliyor. HP Inc.'nin Skype Oda Sistemleri'nin yeni neslini piyasaya sürmesi hepimiz için sevindirici bir haber. Çok yakında Microsoft ekiplerinin de deneyimleme fırsatı yakalayacağı, kurulumu kolay ve kullanıcı dostu olan HP Elite Slice Skype Oda Sistemleri,  Skype Kurumsal'ın işbirliği yeteneklerini zenginleştirecek ve toplantı odalarını dönüştürecek” dedi.
İşbirliği için düzenlenmiş HP Elite Slice Skype Oda Sistemleri, toplantı deneyimini basit ve sorunsuz yapmak için çeşitli özelliklerle tasarlandı. Aramalarda harcanan zamanı azaltmak için geliştirilen isteğe bağlı Oda Kontrol Merkezi, 12.3 inç çapraz dokunmatik ekranı sayesinde konferans aramalarının kolayca yönetilebilmesini sağlıyor ve HP Varlık Sensörü sayesinde de toplantının başlangıcında odaya bir katılımcı geldiği otomatik olarak anlaşılabiliyor.
Birçok katılımcı tarafından rahatça kullanılabilmesi için merkezde 1.3 metre uzunluğunda bir kablo bulunuyor. Bunun yanı sıra birçok açıdan görüntüleme özelliğiyle birlikte lekeye dayanıklı cam kaplaması sayesinde günlük kullanım sırasında oluşan ve kötü bir görüntüye sebep olan parmak izlerini azaltıyor.
Bütün katılımcıların rahatça duyulabilmesi ve “kendimi sessizde zannediyordum” sorununu yaşamaması amacıyla cihazda ses ve netlik için 90 dBa audio, 5 metreye kadar uzaklıktaki sesleri yakalayabilen uzak alan mikrofonu, ses seviyesini ve sessizliği belirten üç renkli ışık halkası özellikleri yer alıyor.  HP Gürültü Engelleme özelliği ve ses seviyesiyle sessizliği belirten üç renkli ışık halkası sayesinde odadaki istenmeyen seslerin ve konuşmaların önüne geçilebiliyor.  Birçok konferans odasında yaşanan güvenlik cihazı sorununu ve kablo karışıklığını engellemek için HP Elite Slice'da kablosuz görüntüleme modülü bulunuyor. Böylece Skype Kurumsal'ın kolay paylaşımı sayesinde kablo kullanımı ortadan kalkıyor. Aynı zamanda misafirlerin HDMI girişi aracılığıyla cihaza doğrudan bağlanmalarını sağlayan bir seçenek de bulunuyor.7

HP Elite Slice, standartları temel alan kullanıcı arayüzü, HP Yönetilebilirlik Entegrasyon Kiti, ve araçsız kurulum imkanı sayesinde geleneksek bir bilgisayar gibi güvenli olmasının yanı sıra kolayca kullanıma alınabiliyor ve yönetilebiliyor. Konferans cihazları, genellikle birçok kullanıcı tarafından kullanılan, açık bırakılan ve uzun süre kontrol edilmeyen cihazlar oldukları için kendisini geliştiren BIOS'a8 sahip tek konferans cihazı olan HP Elite Slice'da HP Dinamik Korumalı Sure Start özelliği bulunuyor. Cihaz ayrıca, kullanıcıların onaysız değişiklik yapmasını ve cihazın zarar görmesini önlemek amacıyla dayanıklı bağlantı noktası kapaklarını da içeriyor.

HP Elite Slice, HP'nin Eylül'de duyurduğu ve büyüyen işbirliği ekosisteminin bir parçası olarak öne çıkıyor. Bu ekosistemin içerisinde; işbirliği çözümlerinde yüksek derecede uyarlama ve esnekliğe ihtiyaç duyanlar için ideal olan Intel Unite'a sahip HP Elite Slice; etkileşimli beyaz tahta deneyimi için HP ShareBoard; küçük bir buluşma alanını toplantı alanına dönüştüren bir ses modülüne sahip HP Thunderbolt Dock; isteğe bağlı konferans için HP EliteOne 1000 All-in-One; toplantıları yönetmek için HP Elite Presenter Mouse; daha interaktif işbirliği deneyimleri için HP LD5512 4K Büyük Format Ekranı'nın dahil olduğu HP'nin konferans görüntüleyicileri bulunuyor. Bir ile dört arasında kullanıcı bulunan toplantı alanları için ideal olan HP LD5512, video konferanslar için elverişli bağlantı kolaylığı ve entegre hoparlörlere sahip yüksek çözünürlüklü bir 4K ekran olarak dikkat çekiyor.

Fiyatlandırma:
Skype Oda Sistemleri için HP Elite Slice'ın EMEA bölgesinde, mart ayında, 1.499 Avro'dan başlayan fiyatlarda olması bekleniyor.
Intel Unite'a sahip HP Elite Slice'ın EMEA bölgesinde, mart ayında, 1.099 Avro'dan başlayan fiyatlarda olması bekleniyor.
HP LD5512 Konferans Ekranı'nın EMEA bölgesinde, mart ayında, 999 Avro'dan başlayan fiyatlarda olması bekleniyor.


İlgili kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0533 927 23 97
erayc@bordopr.com

HP hakkında
HP Inc. yaşamı herkes için her yerde daha iyi hale getiren teknolojiler geliştirir. Yazıcılar, PC'ler, mobil cihazlar, çözümler ve hizmetlerle büyüleyici deneyimler tasarlamaktadır. HP ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.