31.01.2018
HP sponsorluğundaki 1907 Fenerbahçe Espor takımı Gaming İstanbul’da
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP sponsorluğundaki 1907 Fenerbahçe Espor takımı Gaming İstanbul'da

League of Legends 2017 Türkiye Büyük Finali'nin şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor takımının teknoloji sponsoru 2018'de de OMEN by HP oldu. Takım oyuncuları 1- 4 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Gaming İstanbul fuarında HP standında oyun severlerle buluşacak.

OMEN by HP bütün oyunculara kendilerini geliştirmeleri için ilham vermeye devam ediyor. HP geçtiğimiz yıl boyunca League of Legends Şampiyonluk Ligi'nde 1907 FB Espor takımına Omen by HP serisi bilgisayarlarıyla destek verdi ve 2018'de de destek olmaya devam ediyor.

Sponsorluk kapsamında Gaming İstanbul Fuarın ilk günü olan 1 Şubat 2018'de 11:00–15:00 saatleri arasında 1907 FB Espor takımı oyuncuları OMEN by HP ve NVIDIA standında olacaklar ve taraftarlarıyla buluşacaklar.

Oyunlara hükmetmek isteyenler için OMEN Oyun Ailesi Gaming İstanbul'da  

Fuar boyunca HP'nin en yeni OMEN serisi ürünleri olan OMEN by HP 15 ve OMEN by HP 17, OMEN Masaüstü bilgisayar, OMEN X dizüstü bilgisayarlar fuar ziyaretçileri tarafından test edilebilecek.

OMEN by HP 15 ve OMEN by HP 17 dizüstüler

Savaş uçağından ve uzay gemisinden ilham alınan tasarım OMEN by HP 15 ve OMEN by HP 17 dizüstüler oyunculara daha fazla özellik, ek port ve daha iyi VR uyumluluğu sunacak şekilde tamamen yeniden icat edildiler ve tasarlandılar. Ortaya kompakt paket içerisinde sıra dışı oyun özellikleri sunan performanslı bir PC çıktı. Bu sayede oyuncular en son oyunları diledikleri ortamlarda oynayabiliyor. OMEN 15'te performans ve oyunların oynanabilirliğini artıran, optimize edilmiş oyun deneyimleri sunan birçok seçenek bulunuyor. OMEN 17 ise oyuncuların en son AAA oyunlarında yüksek kare oranları ile oyun oynamalarını sağlayan en hızlı teknolojileri destekliyor.

HP'nin en güçlü oyun dizüstü bilgisayarı: OMEN X

Maksimum performans isteyen oyun tutkunları ve Esporcular için üretilen OMEN X dizüstü bilgisayarları, olağanüstü bir tasarımın yanı sıra üstün oyun performansı için kilitsiz merkezi işlemcilerin (CPU) hız artırmasına destek veren termal sensörler, hazır hızı artırılmış grafik işlemciler (GPU) ve bellek seçenekleriyle donatıldı. Yeni donanım sayesinde oyun meraklıları dizüstü bilgisayarlarda masaüstü gücüne kavuşuyor.
 
Rekabetçi oyuncular, oyun müsabakalarını kazanabilmek adına en iyi çerçeve hızlarını ve tepki kabiliyetini sağlamak için optimum ve yapılandırılabilir masaüstü düzeyinde performans talep ediyorlar. Ayrıca mobilite için performansı tehlikeye atmayan bir cihazı istiyorlar. HP, oyuncuların en üst düzeyde nasıl rekabet ettiğini inceleyerek; yüksek kalitede parçalar, gelişmiş termal çözümler, hızlı ve duyarlı ekranlar, tamamen özelleştirilebilir bir mekanik klavye ve oyuncuların OMEN X'in sınırlarını zorlamalarını sağlayan yazılım araçları sunarak oyuncuların ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir cihaz geliştirdi.

OMEN Masaüstü Bilgisayar

En yeni tasarımla, endüstrinin en yeni donanımlarıyla ve kolay yükseltilebilirlik imkanıyla donatılan OMEN Masaüstü Bilgisayar en son AAA oyunların üstesinden gelebilir ve rekabet edebilmek için ihtiyacınız olan üst düzey performansı sunar.

OMEN by HP, Overwatch Dünya Kupası'nın resmi iş ortağı

Worlds 2017'de dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer alan 1907 FB Espor takımı ile birlikte Türkiye'de Esporun önünü açacak çalışmalara imza atan HP, globalde de 2017 Overwatch Dünya Kupası için Blizzard® Entertainment ile işbirliğine gitti. Etkinliğin resmi PC ortağı olarak HP, sağlayacağı donanımlar ile dünyanın en iyi Overwatch™ Espor yarışmacılarına kazanmalarını sağlayacak oynanabilirlik imkanı sunacak.

İlgili kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0533 927 23 97
erayc@bordopr.com

HP hakkında
HP Inc. yaşamı herkes için her yerde daha iyi hale getiren teknolojiler geliştirir. Yazıcılar, PC'ler, mobil cihazlar, çözümler ve hizmetlerle büyüleyici deneyimler tasarlamaktadır. HP ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.