20.09.2017
HP, iş dünyasında video konferans özelliklerini geliştiren yeni PC deneyimlerini piyasaya sundu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP, iş dünyasında video konferans özelliklerini geliştiren yeni PC deneyimlerini piyasaya sundu

Her yıl düzenlenen Dünya İş Ortaklığı Forumu işbirliği ve kapsamlı çözümleri vurguluyor

Haber özeti:
 • HP, dünyanın en hafif ve en güçlü ultra ince 14 inç kurumsal dizüstü bilgisayarlarıyla birinci sınıf ticari PC portföyünü oluşturuyor.
 • Yuva ve kablosuz konferans klavyesi ile birlikte yeni ekranlar portföyü, EliteBook 1000 serisi ile eşleştirildiğinde, hareket halindeyken ve masaüstünde verimliliği sağlıyor.
•   HP Sprout Pro, HP ShareBoard, HP Elite Presenter Mouse ve konferans ekranlarını da içeren genişletilmiş video konferans çözümleri, ofis çalışanlarının ortaklaşa üretme ve işbirliği içinde çalışmalarını zenginleştiriyor.
 • Portföy genelinde Skype Kurumsal konferans deneyimlerini geliştirmek için Microsoft Corp. ile stratejik ilişkiler geliştiriliyor.
 
HP'nin en büyük küresel ortak konferansı HP Reinvent'te, yenilikçi ekranlar ve aksesuarlar ile birlikte, yeni birinci sınıf ticari dizüstü bilgisayarların ve hepsi-bir-arada ürünlerinin (AiO) tanıtımı gerçekleşti, ayrıca insanların çalışma ve yaşama tarzları için çözümler tasarlama vizyonunun ana hatları belirlendi. İnsanlar çalışma şekillerini değiştirdikçe, yeni HP Elite 1000 Serisi ve video konferans çözümleri, ofisin geleneksel dört duvarının ötesinde daha fazla üretkenlik, ilham ve fikir alışverişinde bulunmak için tasarlandı.
İşin nerede ve nasıl yapıldığı fikri hızla değişiyor; artık işin yüzde 54'ü ofis dışında yapılıyor ve ev ofis saatlerinin iki yıl içerisinde yüzde 150 oranında artması bekleniyor. Bu değişim, yeni neslin istekleri üzerine yaşanıyor ve bu grubun yüzde 88'i teknolojinin çalışma yaşamlarına entegre edilmesini bekliyor. Aynı grup, teknolojinin verimliliğinin ve iş süreçlerinin geliştirmesini istiyor; bununla birlikte, işbirliği gibi belirli alanlar yeterli seviyede değil, yeni neslin yüzde 59'u mevcut çözümlerden memnun olmadıklarını belirtiyor. Ayrıca teknoloji kullanımındaki artış ile birlikte güvenlik endişeleri de arttı: uç nokta saldırıları son altı yılda iki kat seviyelere ulaştı. HP, bu görüşleri göz önünde bulundurarak, nerede olunursa olunsun, gelecek neslin gün boyunca üretken, işbirliğine dayalı ve güvenli olmasını sağlamaya odaklanıyor.
 
HP EMEA Ticari Kişisel Sistemlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Benoit Bonnafy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İş ile yaşam arasındaki geleneksel sınırlar ortadan kalkarken HP, kullanıcıların sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmelerini sağlayan müşteri deneyimlerini tasarlamaya odaklandı. Yeni işbirliği çözümleri ve en yeni Elite 1000 serisi cihazlar; inanılmaz ince ve hafif tasarım, sınıfının en iyisi performans, endüstride lider güvenlik ve yönetilebilirlik ile her kullanıcıya özgü çalışma tarzına ve yaşam tarzına uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.” dedi.
 
HP Elite 1000 Serisi, çalışma şekillerinin giderek daha fazla geleneksel ofisin dışında gerçekleştiğinin farkına vararak, ince ve hafif tasarımlar, olağanüstü performans, endüstrinin en parlak görüntüleri ile ve MIL-STD testini geçebilen dayanıklılıkta tasarlandı. Elite 1000 Serisi, bir düğmeye dokunarak aramaları kolayca yönetebilen yerleşik tuşlar, Skype Kurumsal sertifikaları, Audio by Bang & Olufsen, HP Audio Boost, optimize ses ve video görüşmeleri için HP Noise Cancellation ile işbirliği ve bağlantı için optimize edildi.  Buna ek olarak, Elite 1000 Serisi, cihazlar arasında daha kolay geçiş yapmak için PC'den iOS ve Android ™ cihazlarına mesaj gönderme ve arama yapmayı sağlayan dünyanın tek Windows® çözümü olan HP PhoneWise ile birlikte geliyor. HP'nin en güvenli ve yönetilebilir bilgisayarlarının parçası olan bu cihazlar;HP Sure Start, HP Sure Click, Windows Hello ve Intel® Authenticate ile HP Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliklerinin yanı sıra endüstrinin tek entegre gizlilik ekranı olan HP Sure View özelliğini de içeriyor.
 
Serideki yeni ürünler:
 • Dünyanın en ince ve en hafif dönüştürülebilir ticari bilgisayarı HP EliteBook x360 1020 G2, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için beş farklı mod ve mürekkep özelliği, isteğe bağlı HP SureView ve çeşitli özelliklerde 700-nit parlaklıkla dünyanın en parlak dizüstü bilgisayarı ekranına sahiptir.
 • HP EliteBook 1040 G4, vPro ™ teknolojisine sahip Intel® Core ™ i7 Dört Çekirdekli İşlemciler, isteğe bağlı WWAN ve uzun pil ömrü ile en zorlu görevleri yönetebilen, dünyanın en güçlü çok ince 14-inçlik dizüstü bilgisayarıdır. Günlük işi tamamlandıktan sonra, cihaz; HP Accelerator tarafından isteğe bağlı harici GPU Omen ile birlikte güçlü bir oyun istasyonu olarak çalışabilir.
 • İlk birinci sınıf HP EliteOne 1000 AiO, video konferans için 2 MP'lik çift taraflı açılır pencereli bir web kamerası ile işbirliği için üretilen dünyanın ilk AiO'sudur. Bu AiO, kullanıcılara 7. Nesil Intel® Core ™ i7 65W işlemci ve isteğe bağlı Intel® Optane ™ bellek (önbellek) ile masaüstü güç sağlar. 23,8 inç FHD, 27 inç 4k ekran ve 34 inç çapraz kavisli ekran da dahil olmak üzere üç ekran seçeneği video konferans veya evde film izlemek için özelleştirilebilir bir deneyim sunar.
 
Hareketlilik ve masaüstü benzeri bir deneyim gereksinimi arasında geçiş yapan çalışanlar için EliteBook 1000 serisini doğru ekranlar ve aksesuarlar ile eşleştirmek verimliliği en üst düzeye çıkarmanın anahtarıdır:
 
 • Çoklu monitör kurulumuna sahip çalışanlar, neredeyse kesintisiz çoklu monitör görüntü sürekliliği sunan, zarif ve üç taraflı bir mikro kenar çerçeve tasarımına sahip yeni HP EliteDisplay serisi ile beklentilerini karşılamış olacaklar.
 • HP, hareket halindeki müşteriler için, HP USB-C Mini Dock ve HP USB-C Notebook Power Bank ile ofis dışındaki ek bağlantı noktaları, şarj ve bağlantı için iki ayrı seçenek sunuyor.
 • Skype Kurumsal için dünyanın ilk kablosuz klavyesi olan yeni HP Kablosuz Konferans klavyesi sayesinde Skype toplantıları kolayca yönetilebilecek.
 
Toplantılar bugünün iş yerinde hayati bir unsur olmayı sürdürüyor ve uzmanların yüzde 65'i gün içerisinde birçok kez işbirliği yapıyor. Bu türlü iş akışının önemini kabul eden HP, işbirliği imkanlarını genişletiyor:
 • HP Sprout Pro G2, sanal toplantıları kapsamlı ve görsel hale getirir ve çift dokunmatik ekranlar, çizim ve açıklama için ayrılmış dijital mürekkepleme alanı ve gerçek nesneleri paylaşmak veya sayısallaştırmak için aşağı doğru bakan bir kamera ile basit bir görev oluşturur.
 • HP ShareBoard, toplantıyı takiben kolayca paylaşılabilen dijital çekimle birlikte uzaktan katılımcılara tahta üzerinden gerçek zamanlı bir sunum sağlayarak beyaz tahtayı dijital çağa taşıyor. 
 • HP EliteDisplay E273m Konferans Monitörü, Audio by Bang & Olufsen ile dahili mikrofonla ve çağrıları kontrol etmek için video konferans tuşlarıyla anında bir dizüstü bilgisayara hızlı ve kolay bağlantı sağlayan bir Skype Kurumsal sertifikalı ekrandır. HP LD5512 4K Ekran, modern ofiste giderek büyüyen grup ve odalar için 55 inç diyagonal geniş formatlı bir ekrandır.
 • Geleneksel bir fareden çok daha fazlası olan HP Elite Presenter Mouse, konferans sırasında, toplantı alanındaki ve izleyicinin ekranlarındaki ekran içeriğini vurgulamak için gerçek zamanlı bir sanal imleci kullanma olanağı ile dijital ve fiziksel köprü oluşturur.
İş hayatı, çalışanlar arasında daha fazla işbirliği yapılan bir çağa giriyor. Hp'nin duyurusu, ticari ürünlerinden oluşan geniş portföydeki işbirliği deneyimini geliştirmede HP ile Microsoft arasındaki yakın bir ortaklığı yansıtıyor. Bu ilişki, gelecekteki çözümlerin planlanmış gelişiminin yanı sıra Skype Kurumsalı kullanırken daha fazla entegrasyon, yönetilebilirlik ve güvenlikle gelişmiş deneyimler sunmaya devam edecektir.
Microsoft'un kurumsal başkan yardımcısı Nick Parker "En yeni Microsoft teknolojisini temel alan bu yeni HP inovasyonunu heyecanla bekliyoruz. Açıklanan yeni HP ürünleri ile işletmeler, küresel olarak dağıtılan ekiplerin çeşitli ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve her zaman, her yerde işbirliğine daha iyi olanak tanıyarak daha fazlasını elde edebilecekler." dedi.

Fiyatlandırma ve Mevcudiyet
• HP EliteBook x360 1020 G2'nin Ekim ayında EMEA'da 1.299 € fiyatla satışa sunulması bekleniyor.
• HP EliteBook 1040 G4'ün Ekim ayında EMEA'da 1.249 € fiyatla satışa sunulması bekleniyor.
• HP EliteOne 1000 AiO G1'in Eylül ayında EMEA'da 999 € başlangıç fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor.
• HP Elite Ekranlar şu anda 145 € 'luk bir başlangıç fiyatı ile mevcuttur.
• HP EliteDisplay E273m Konferans İzleme Cihazının Kasım ayında EMEA'da 299 € fiyatla satışa sunulması bekleniyor.
• HP USB-C Mini Dock ve HP USB-C Power Bank'ın Ekim ayında EMEA'da sırasıyla 109 € ve 139 € ile satışa sunulması bekleniyor.
• HP Kablosuz İşbirliği Klavyesi şu an 89 €'ya satışta.
• HP İşbirliği Çözümlerinin, Ocak 2018'den itibaren EMEA'da bulunması bekleniyor.

HP Inc. Hakkında
Hp inc. (NYSE: HPQ) hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyümüz ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlıyoruz. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com