10.11.2017
HP, Intel ile birlikte Overwatch Ligi’nin sponsoru oldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP OMEN, Intel ve Blizzard Entertainment ile güçlerini birleştirerek Overwatch Ligi'ni destekliyor

HP BlizzCon heyecanını geride bırakırken, Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen Overwatch Ligi'nin uzun süreli sponsoru olmanın heyecanını yaşıyor. Bu sponsorluk sayesinde; HP OMEN oyun PC'leri ve ekranları yalnızca Overwatch Ligi oyunlarında kullanılacak ve OMEN PC'leri Intel® Core ™ i7 işlemcileriyle güçlendirilmiş olacak. 6 Aralık'ta ön hazırlık maçlarının, 10 Ocak 2018'de ise normal sezonun başlamasıyla, OMEN ürünleri üzerinden mücadele eden dünyanın en iyi oyuncularını takip edebileceksiniz. Overwatch Ligi Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'dan 12 açılış sezonu ekibiyle, şehir tabanlı ilk büyük küresel e-spor ligi olacak.

HP Kişisel Sistemler Grubu Pazarlama Küresel Başkanı Alex Craddock, "Blizzard Entertainment ile birlikte Overwatch Ligi'nin global teknoloji ortağı olarak çalışmak, eSpor'un yeteneklerini kutlamamız ve donanımımızı rekabetçi oyun alanlarında sergilememiz için mükemmel bir yol. Dünyadaki en iyi eSpor profesyonellerinin birçoğu tarafından yaygın bir şekilde benimsenen OMEN ürünleriyle Overwatch Ligi'nin rekabet ruhuna destek olduğumuz için heyecan duyuyoruz" diyor.

Blizzard Entertainment'ın Major League Gaming bölümünün başkanı ve CEO'su Pete Vlastelica "Overwatch'ta profesyonel olarak rekabet eden ekiplere en gelişmiş teknolojiyi sunabilmek için HP ve Intel'in desteğini almaktan heyecan duyuyoruz. Bu gibi uzun yıllar sürecek işbirlikleri, Overwatch Ligi'nin arkasındaki gücü ve bizim ve iş ortaklarımızın eSporun geleceğine yönelik uzun vadeli taahhüdünü göstermektedir. Haziran ayında Overwatch Dünya Kupası'nın resmi PC'si olmak için Blizzard Entertainment ile birlikte çalıştık. Bu son ortaklık, bizim bu oyuna, eSpor'a ve dünyanın dört bir yanındaki oyun meraklılarına verdiğimiz desteğin kanıtı.

Pete Vlastelica "Dünyadaki en iyi oyuncular için bir vitrin olmanın yanı sıra, Overwatch Dünya Kupası, Overwatch'ın merkezinde yer alan küresel ruhu temsil ediyor. HP'nin bu samimi ve heyecan dolu uluslararası rekabeti desteklemesini memnuniyetle karşılıyoruz" diyor.

Overwatch Dünya Kupası finalleri için kararların verildiği BlizzCon'da katılımcılar OMEN ürünleri ve Overwatch sürprizleriyle dolu hediyeler kazanma fırsatı yakaladılar.  Ayrıca, maçlar, yarışmacılara gerçek bir sporcu deneyimi yaşatmak için Dogman ve Seamoose tarafından seslendirildi.

HP standında, Overwatch Dünya Kupası alanına yerleştirilen yeşil ekranla Overwatch zaferi pozları verildi ve fotoğraflar fiziksel olarak HP Inkjet yazıcıları ile ölümsüzleştirildi.