19.10.2017
HP, dünyanın en güçlü ve ilk çıkarılabilir PC iş istasyonunu sunuyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP, dünyanın en güçlü ve ilk çıkarılabilir PC iş istasyonunu sunuyor

HP ZBook x2 PC, tasarımcıların Adobe Creative Cloud ve diğer profesyonel uygulamaların gücünü sınırsız kullanabilmesine imkan veriyor.

HP, Adobe® MAX'de, Adobe Creative Cloud® ve diğer profesyonel uygulamalara ihtiyaç duyan sanatçıların, tasarımcıların ve dijital görüntüleme profesyonellerinin performans ve mobilite ihtiyaçlarını çözmek için tasarlanmış olan dünyanın en güçlü çıkarılabilir dizüstü bilgisayarını tanıtıyor. Dünyanın ilk çıkarılabilir iş istasyonu olan HP ZBook x2'nin performansı, üretkenliği artırıyor ve dijital tasarımcılara ya da yazarlara, ilham nerede ve ne zaman gelirse gelsin çalışabilme özgürlüğü sunuyor.

HP'nin çıkarılabilir PC'leri yeniden icadı, bu yılın başlarında HP Spectre x2 ve HP Elite x2'nin piyasaya sürülmesiyle başlamıştı. HP ZBook x2, yaratıcı topluluğa yönelik en güçlü çıkarılabilir bilgisayar çözümü ile HP'nin üçlü serisini tamamlıyor. HP, üstün performans, zerafet ve verimlilik sağlayan çıkarılabilir PC'ler ile yeni bir çağa öncülük ederek PC liderliğini genişletiyor.

EMEA, HP Inc. "İş İstasyonları, İnce İstemciler, Perakende Çözümler ve Gizli Hesaplama" direktörü Gwen Coble, "Dünyanın en güçlü ve ilk çıkarılabilir PC iş istasyonu kadar sanatçılar ve tasarımcıların hayallerini gerçeğe dönüştürmeye uygun herhangi bir cihaz yok. HP ZBook x2 ile benzeri görülmemiş güç, performans ve kullanım kolaylığı ile yaratıcı süreci hızlandırmak için mükemmel bir araç sunuyoruz. Bu cihazla, tasarımcılar yapmayı en iyi bildikleri işleri her zamankinden daha kolay yapabilecek ve ilham veren yeni fikirleri hayata geçirip dünyayı zenginleştirebilecekler” diyor.

Dijital yaratıcılığı özgür bırak!

HP ZBook x2, tasarımcıların, Surface Pro4'e kıyasla %73 daha fazla grafik performansı sağlayan başka herhangi bir çıkarılabilir dizüstü bilgisayar ve NVIDIA Quadro® Graphics'den iki kat daha fazla hafızaya sahip, dört çekirdekli Intel® Core ™ işlemcileri ile zahmetsizce tasarım yapmalarına olanak tanır. Sessiz, çift fanlı aktif bir soğutma sistemi, ısıyı güçlü grafik kartı ve işlemciden dağıtmak için tasarlanmıştır. HP, Adobe kullanıcıları da dahil olmak üzere yaratıcı topluluğun ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için, sanatçılara zamandan tasarruf sağlayan 18 kısa yol sunan özelleştirilebilir, uygulamaya duyarlı HP Quick Keys özelliğini geliştirmiştir.

Adobe Creative Cloud'ın iş birimi ve pazarlamasından sorumlu yöneticisi Mala Sharma "Hedefimiz yaratıcılığı hızlandırmaktır; Creative Cloud, Adobe Sensei tarafından desteklenen uygulamalarımız ve bulut tabanlı hizmetlerimizde, her müşterinin deneyiminin merkezinde yapay zeka ile güçlü yenilikler sunmamızı sağlayan bir platformdur. HP'nin yaratıcılığı daha da güçlendireceğini ve Creative Cloud üyelerine daha fazla güç ve özgürlük vereceğini bildiğimiz için yaptığımız işbirliğinden dolayı çok heyecanlıyız." diyor.

Günümüzde pek çok tasarımcı, HP ZBook x2'de yapılabilecek işleri gerçekleştirmek için MacBook Pro ve iPad gibi birden fazla cihazı kullanıyor. Mobilitenin önemini bilen HP, aynı performans özellikleri için tek bir cihaz geliştirdi.
HP'nin bugüne kadarki en kullanışlı çıkartılabilir bilgisayarı HP ZBook x2, dört farklı modda  çalışıyor: dizüstü bilgisayar, ayrık, yerleşik ve tablet.

• Dizüstü bilgisayar modunda, HP ZBook x2, HP ZBook Studio'dan yararlanan bir klavyeye sahip güçlü bir mobil iş istasyonudur.
• Ayrık/Bağımsız modda, Bluetooth® özellikli klavye yan tarafta olduğu halde, kullanıcılar kısa yol tuşlarının tümüne erişerek HP'nin etkileyici kalemiyle tablet üzerinde tüm işlerini yapabilirler.
• Yerleşik modda, HP ZBook x2, iki ilave 4K görüntüyü veya beş toplam görüntüyü açabilir.
• Tablet modunda, tam grafik performansı korunur ve kullanıcılar güçlü NVIDIA 3D grafikleri ile fikirlerini hayata geçirebilir.

HP'nin en doğal kalemiyle kullanıcılar herhangi bir kesintiye uğramadan, kalemin şarj edilmesine gerek kalmadan tasarımlarını yapabiliyor. Wacom EMR teknolojisine dayanan, bataryalı olmayan, HP tarafından tasarlanmış kalem, doğal hareket için sanatçının elinin her nüansına anında yanıt veriyor. HP ZBook x2, çok yönlü eğilme özellikli 4,096 düzeydeki basınç hassasiyeti sunuyor ve özel bir silgi içeriyor.

Dünyanın en güvenli ve yönetilebilir mobil iş istasyonu ailesinin üyesi olan HP ZBook x2, BIOS koruması için HP Sure Start Gen311, güvenli kimlik bilgilerine donanım tabanlı şifreleme için TPM 2.0 ile Akıllı Kart Okuyucu ve HP'nin Müşteri Güvenlik Paketi Gen312 aracılığıyla yüz tanıma ve parmak izi okuyucu da dahil olmak üzere verileri, cihazı ve kimliği koruyan güvenli kimlik doğrulama yöntemleri sunuyor.

HP ZBook x2 özellikleri

HP ZBook x2; tablet modundayken işlenmiş alüminyum ve magnezyum gövdesi sadece 1.6 kg ağırlık, 14,6 mm incelikteyken dizüstü bilgisayar modunda ise 2.2 kg ağırlık ve 20.3 mm incelikle, hareket kabiliyetini ve performansı birleştiriyor. HP ZBook x2; Adobe RGB'nin yüzde yüzüne göre kalibre edilmiş, 10 bit bir milyar renk HP DreamColor ekrana sahip, 14 inç diyagonal ve isteğe bağlı 4K çoklu dokunmatik ekrana sahiptir. HP ZBook x2, dünyanın en gelişmiş çıkarılabilir PC ekranına sahiptir ve herhangi bir aydınlatma koşulunda çalışma imkanını veren parlama önleyici bir dokunmatik ekran içerir. Thunderbolt ™ 3 ile HP ZBook Dock'tan çift 4K ekranlar açılabilir.
Bu çıkarılabilir PC, maksimum üretkenlik ve ultra hızlı şarj için 10 saate kadar pil ömrüne sahiptir (sadece 30 dakikada %50 şarj). HP ZBook x2, Photoshop'ta karmaşık katmanlama gibi daha ağır iş yükleri altında daha hızlı çözüm oluşturmak için çift kanal üzerinden 32 GB RAM'a kadar 4.2 GHz Intel® Turbo Boost sunuyor. Modelin HP Z Turbo Sürücü depolama alanı, SATA SSD'ye göre 6 kat ve geleneksel HDD depolamaya göre 21 kat daha hızlıdır. HP ZBook x2, 2 TB'a kadar yerel PCIe depolama alanı sunar ve profesyonel fotoğrafçılar için mükemmel olan tam boyutlu bir SD kart yuvasına sahiptir. HP ZBook x2 üzerindeki yuva veya Thunderbolt 3 bağlantı noktalarıyla; kameralar, harici bellek, telefonlar ve diğer çevre birim aygıtlarından büyük dosyalar aktarılabilir.
HP ZBook x2 mobil iş istasyonu, herhangi bir yerde en zorlu iş yüklerini yapabilmek için ve MIL-STD 810G testini geçmek için tasarlandı. HP ZBook x2 ayrıca, Adobe ve Autodesk gibi endüstrinin önde gelen yazılım sağlayıcılarıyla sertifikasyon ve optimize edilmiş performans için onlarca testten geçiyor.

HP ZBook x2 Fiyatlandırma

HP ZBook x2 Aralık ayında EMEA'da satışa sunulacak ve fiyatlar KDV hariç 1.949 € 'dan başlayacak.

İlgili kişi:
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0533 927 23 97
erayc@bordopr.com

Dipnotlar:
1. 3 Ekim 2017'deki satıcıların çıkarılabilir cihazlarına dayanmaktadır. İşlemci, grafik ve bellek temelli güç.
2. Multi-Core, bazı yazılım ürünlerinin performansını artırmak üzere tasarlanmıştır. Bu teknolojiden tüm müşteriler veya yazılım uygulamaları mutlaka yararlanmaz. Performans ve saat frekansı, uygulama yüküne ve donanım ve yazılım yapılandırmalarınıza bağlı olarak değişir. Intel'in numaralandırma, marka bilinci oluşturma ve / veya adlandırma, daha yüksek bir performans ölçüsü değildir.
3. 5 Ekim 2017'deki satıcıların çıkarılabilir belleği kapasitesine dayanmaktadır.
4. HP ZBook x2 ve Microsoft Surface Pro için maksimum yapılandırmalar kullanılarak 5 Ekim 2017 itibariyle Cinebench R15 açık GL testine dayanılarak 23 Mayıs 2017'de duyurulmuştur.
5. Ağırlık yapılandırmaya göre değişir.
6. 1 milyar renkli DreamColor ekran isteğe bağlı olarak satılır.
7. Ayrı olarak satılır veya isteğe bağlı bir özellik olarak satılır.
8. Sistem kapalıyken veya bekleme modundayken pilinizi 30 dakika içinde % 50'ye kadar şarj eder. Minimum 65 watt kapasiteli güç adaptörü gereklidir. Şarj etme kapasitesi % 50'ye ulaştığında, şarj işlemi normale dönecektir. Şarj süresi, Sistem toleransı nedeniyle +/-% 10 değişebilir.
9. Sabit sürücüler için GB = 1 milyar bayt. TB = 1 trilyon bayt. Gerçek biçimlendirilmiş kapasite daha azdır. Sistem kurtarma yazılımı için en fazla 30GB (Windows 10 için) sistem diski ayrılmıştır.
10. Ocak 2017 itibariyle, 7. Yıl Intel® İşlemcilere Sahip HP Mobil İş İstasyonlarında satıcıların arasında ek maliyet ödemeden HP'nin benzersiz ve kapsamlı güvenlik özelliklerine dayanıyor.
11. HP Sure Start Gen3, Intel® 7. nesil veya daha yeni işlemcilerle donatılmış HP EliteBook, HP ZBook ve HP Z Workstation ürünlerinde bulunur.
12. HP Client Security Suite Gen3, Windows ve Intel® veya AMD 7. Gen veya daha yeni işlemcileri gerektirir.
13. Windows 10 MM14 pil ömrü, ürün modeli, yapılandırma, yüklenen uygulamalar, özellikler, kullanım, kablosuz işlevsellik ve güç yönetimi ayarları gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Pilin maksimum kapasitesi doğal olarak zaman ve kullanım ile azalacaktır. Daha fazla bilgi için www.bapco.com adresine bakın.


HP Inc. Hakkında
Hp inc. (NYSE: HPQ) hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyümüz ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlıyoruz. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com