11.01.2018
HP, CES 2018'de bilgisayarın geleceğini yazıyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

HP, CES 2018'de bilgisayarın geleceğini yazıyor
 
HP, PC deneyimini yeniden şekillendiriyor ve Premium, Her Zaman Bağlı PC'lerdeki yenilikleri sergiliyor

Haber Özeti:
• Dünyanın en güçlü dönüştürülebilir bilgisayarı1 HP Spectre x360 15, yaratıcı çalışmalar için tasarlanmıştır.
• HP ENVY x2, uzun pil ömrü ve Her Zaman Bağlı PC deneyimi sunan Intel® tarafından güçlendirilmiştir.
• OMEN Game Stream, internet bağlantısı olan her yerde herhangi bir Windows 10 bilgisayara2 OMEN'in gücünü taşır.
• NVIDIA G-Sync ™ OMEN X 65 Büyük Format Oyun Ekranı, geniş bir 65" diyagonal çapraz HDR ile etkileyici oyun deneyimi yaşatır.
HP, CES 2018'de yeni nesil kişisel bilgisayarlarda çığır açan ve heyecan verici PC deneyimi sunan yeni ürün serisini açıkladı.  
Yeni HP ürünleri; PC performansını, tasarımını ve işlevselliğini dünyanın en güçlü dönüştürülebilir1 bilgisayarı, en yeni her zaman bağlı, ikisi bir arada bilgisayarı ve yeni oyun teknolojileriyle yeni boyutlara taşıyor.

HP Tüketici Kişisel Sistemleri EMEA Başkanı Anne-Sophie Hadberg, "HP, PC deneyimi her yönüyle yeniden keşfedilirken bu değişime öncülük ediyor. Dünyanın bağlanma ve yaratma biçimini temelden şekillendiriyoruz. CES 2018 serimiz, müşterinin sesini dünya standartlarındaki tasarım ve mühendislik yetenekleriyle birleştirdiğinizde nelerin mümkün olabildiğini ortaya koyuyor. HP teknolojisi, dünyanın en güçlü dönüştürülebilir ve çok yönlü ENVY x2 her zaman bağlı PC'si ve en son teknoloji OMEN donanımı ile oyunun kurallarını değiştiriyor” dedi.

HP Spectre x360 15
Dünyanın en güçlü dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı premium HP Spectre x360 15, 4K ve 3D içeriklerin zahmetsizce yaratılması, düzenlenmesi ve oynatılması için 2,5 kat daha hızlı performans ve güçlü ayrık grafik sunuyor.
 
Özellikler
• Yaratıcı çalışmalar için güç ve performans: Yoğun iş yüklerinden büyük video dosyalarını düzenlemeye kadar, kullanıcılar aşağıdakileri seçerek hızlı ve esnek performans ve grafik yeteneklerine kavuşuyor:
  • Radeon ™ RX Vega M grafikleri ile 8. nesil Intel® Core ™ i7 8705G işlemci5, Hızlı Şarj Teknolojisi ile 12 saate kadar pil ömrü6 ve 30 dakika içinde yüzde 50 sarj7 dolumu sağlar.
  • NVIDIA® GeForce® MX 150 grafik ile 8. nesil Intel® Core ™ dört çekirdekli işlemciler5 Hızlı Şarj Teknolojisi ile 13.5 saate kadar pil ömrü6 , 90 dakika içinde yüzde 908 sarj dolumu sunar.
• Muhteşem, üstün tasarım: 19.5 mm yeni bir açısal profille birlikte alüminyum CNC işlenmiş ana gövde ile oluşturulmuştur.  2.5 kat daha hızlı performans sağlar ve ağırlığı 2,14 kg'dır.9 Koyu gümüş ve bakır aksanlarıyla dizüstü, tablet ve eğlence modları arasında kesintisiz geçişler için zarif dişli menteşeleri bulunur. Hoparlörler, herhangi bir modda gelişmiş bir ses deneyimi için klavye üzerine yerleştirilirken, klavye, Adobe kısayol tuşları için ideal bir tuş takımı sunar. 
• Hayal gücünün sınırlarında: 4K UHD8 15,6 inçlik diyagonal dokunmatik ekran ve isteğe bağlı HP Eğimli Kalemi, dijital tuval üzerinde fikirleri harekete geçirir. Dayanıklı ve parlak Corning® Gorilla® Glass 4 ekranı, hareket halindeyken ve dokunmatik ekranı kullanırken güçlü ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.
• Güvenli ve Akıllı: Bu güçlü PC; Windows Hello2 destekli IR kamera ve her iki modda da güvenli ve sorunsuz şekilde oturum açmayı sağlayan bir parmak izi okuyucu içerir.

HP ENVY x2
HP ENVY x2, her zaman hazır bir iş deneyimi için Intel® işlemcileri içeren bir her zaman bağlı PC'dir.

Özellikler: 
  • İnce, hafif ve dayanıklı: Fansız CNC İşlenmiş Alüminyum tablet, 7,9 mm ve 0,76 kg (1,69 lbs) boyutlardadır. Dayanıklılığını ve çizilme direncini artırmak için Corning® Gorilla® Glass 4 güçlendirilmiş, parlak, 12,3 inç diyagonal dokunmatik WUXGA + ekrana sahiptir.
  • Düzenleme ve çoklu görev için optimize edilmiştir: Oxford Blue'daki deri benzeri kutusu, cihazı dizüstü bilgisayarlara, okuma ve tablet modlarına dönüştürmek için ayarlanabilir bir stand içerir. Herhangi bir aydınlatma koşulunda sorunsuz bir yazı deneyimi için arkadan aydınlatmalı klavye ve 1,3 mm'lik tuşlara sahiptir. Windows Mürekkep kalemi eşzamanlı kalem ve dokunuşla doğal bir çizim ve yazı deneyimi sunar.
Daha üretken ve daha fazla yerde internete bağlı olma özgürlüğü: 17 saate kadar pil ömrü ve Windows 10 Home, Connected Modern Standby ile senkronize bir şekilde Wi-Fi üzerinde verimliliğinizi sürdürür ve Intel® XMM ™ LTE modemlerle bir LTE-Advanced destek seçeneğine bağlanmanızı sağlar.
Verimlilik için üretilmiştir: 7. nesil Intel® CoreTM Y Serisi işlemciler ve optimize edilmiş termal tasarım, performansı artırır. Sunumları ve çoklu görevleri 8GB'a kadar LPDDR3 belleğe depolamak için 256 GB'a kadar PCIe SSD Depolama ile donatılmıştır.

OMEN Game Stream
OMEN Game Stream, oyuncuların yüksek hızda internet bağlantısı olan herhangi bir Windows 10 mobil cihazında OMEN PC'nin gücünden ve performansından yararlanarak her zaman ve her yerde en iyi AAA oyunlarını oynayabilmelerini sağlar.

Özellikler:
  • Bağlı bulut oyun deneyimi: Oyuncular, OMEN Komuta Merkezi'nde sunulan OMEN oyun deneyimini, bulut oyun sunucusu gibi davranarak tüm ağır yükleri kaldıran OMEN oyun PC'leriyle hareket halindeyken yaşayabilirler.
  • Oyun sınırlarını zorlayın: Oyuncular, herhangi bir Windows 10 cihazını kullanarak, inanılmaz bir bulut oyun deneyimi için OMEN PC'ye bağlanabilir ve bağlanan cihazın donanım özelliklerinin çok ötesine geçen oyunları oynayabilir.
NVIDIA G-Sync ™ OMEN X 65 Büyük Format Oyun Ekranı
NVIDIA G-Sync ™ OMEN X 65 Büyük Format Oyun Ekranı, ev için, son 4K UHD10 65 inç diyagonal ekrana sahip yeni nesil büyük formatlı bir oyun ekranıdır.

Özellikler:
  • Çarpıcı grafikler ve performans: Ultra düşük gecikme süresi ile 120 Hz yenileme hızına sahiptir. Performansın gücüyle oyuncular rekabeti kazanırken muhteşem görsellerin de keyfini çıkarır.
  • Oyun için etkileyici görseller: 4K UHD8 ve HDR-10, piyasadaki en güncel oyunlara muhteşem renk, parlaklık ve kontrast getirir.
  • Oyun ve daha fazlası için tasarlanmıştır: NVIDIAG-Sync ™ ve NVIDIA® SHIELD ™ TV entegrasyonu, oyun, film, TV şovları ve müzik için ekranda inanılmaz derecede kesintisiz yayın sağlar.
Yeni OMEN donanım ve yazılımı hakkında daha fazla bilgi için lütfen OMEN Game Stream ve NVIDIA G-SYNC ™ OMEN X 65 Büyük Format Oyun Ekranı bloglarını ziyaret edin.

Fiyatlandırma ve mevcudiyet18
· HP Spectre x360 15 inç, Şubat ayında EMEA'da 1.799 € 'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
· HP ENVY x2'nin Nisan ayında EMEA'da 999 € 'dan itibaren satışa sunulması bekleniyor.
· OMEN Game Stream'in, 2018 baharında OMEN sistemlerine yüklenmesi planlanmaktadır.
· OMEN X 65 NVIDIA G-SYNC ™ Büyük Format Oyun Ekranının 2018 sonbaharında piyasaya çıkması planlanıyor. Fiyatlandırma, ürünün çıkış tarihine yakın bir zamanda açıklanacak.

İlgili Kişi
Eray Çoşan Akkuş
Marjinal Porter Novelli
0533 927 23 97
erayc@marjinal.com.tr

HP Inc. Hakkında
Hp inc. (NYSE: HPQ) hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyümüz ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlıyoruz. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com  


Dipnot:
1. PC Mark 10 ölçütünü kullanan HP dahili testine dayanarak, Radeon RX Vega M GL grafikli 8. Nesil Intel® Core ™ i7-8705G İşlemci, Radeon RX Vega M Grafikleri, 16gb RAM, 512GB SSD, 4K ekran.
2. Windows'un tüm sürümlerinde tüm özellikler bulunmamaktadır. Windows işlevlerinden tam olarak yararlanmak için sistemler yükseltilmiş ve / veya ayrı olarak satın alınmış donanım, sürücüler, yazılımlar veya BIOS güncellemesi gerektirebilir. Windows 10 otomatik olarak güncellenir, bu daima etkindir. ISS ücretleri uygulanabilir ve güncellemeler için zamanla ek gereksinimler geçerli olabilir. Bkz. Http://www.microsoft.com.
3. Multi-core, bazı yazılım ürünlerinin performansını artırmak üzere tasarlanmıştır. Bu teknolojiyi kullanan tüm müşteriler veya yazılım uygulamaları mutlaka yararlanmaz. Performans ve saat frekansı, uygulama yüküne donanım ve yazılım yapılandırmalarınıza bağlı olarak değişir. Intel'in numaralandırması daha yüksek bir performans ölçüsü değildir.
4. Windows 10 / MM14 pil ömrü, ürün modeli, yapılandırma, yüklü uygulamalar, özellikler, kullanım, kablosuz işlevsellik ve güç yönetimi ayarları gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Pilin maksimum kapasitesi doğal olarak zaman ve kullanım ile azalacaktır. Daha fazla bilgi için www.bapco.com adresine göz atın.
5. Sistem kapatıldığında pilinizi 30 dakika içinde şarj eder ("kapat" komutu ile). Dizüstü bilgisayarla birlikte verilen HP adaptörü ile kullanılması önerilir, daha küçük kapasiteli bir pil şarj cihazı ile önerilmez. Şarj etme kapasitesi %50'ye eriştikten sonra, şarj hızı normal hıza dönecektir. Şarj süresi, sistem toleransı nedeniyle +/-% 10 değişebilir. Seçili HP Spectre x360, HP Spectre ve HP x2 PC modellerinde bulunur. Ürün özelliklerinin tam listesi için http://store.hp.com adresine göz atın.
6. Piliniz kapalıyken 90 dakika içinde pilinizi %90'a kadar şarj eder ("kapat" komutu ile). Dizüstü bilgisayarla birlikte verilen HP adaptörü ile kullanılması önerilir, daha küçük kapasiteli bir pil şarj cihazı ile önerilmez. Şarj etme kapasitesi %50'ye eriştikten sonra, şarj hızı normal hıza dönecektir. Şarj süresi, Sistem toleransı nedeniyle +/-% 10 değişebilir. Seçili HP Spectre x360, HP Spectre ve HP x2 PC modellerinde bulunur. Ürün özelliklerinin tam listesi için http://store.hp.com adresine bakın.
7. Ağırlık ve sistem boyutları yapılandırma ve üretim farklılıklarına bağlı olarak değişebilir.
8. 4K Ultra HD görüntüleri izlemek için 4K Ultra Yüksek çözünürlüklü (HD) içerik gerekir.
9. Kalınlık yalnızca tableti kapsar.
10. Ağırlık değerleri sadece tableti içerir. Ağırlık ve sistem boyutları yapılandırma ve üretim farklılıklarına bağlı olarak değişebilir.
11. Tam WUXGA + görüntülerini görüntülemek için WUXGA + içeriği gereklidir.
12. Gerçek pil ömrü yapılandırmaya bağlı olarak değişir, zaman ve kullanım ile maksimum kapasite doğal olarak azalır.
13. Bağlı Modern Bekleme modunda kablosuz açık sistem. Bekleme süresi pil, şebeke yapılandırması, kişisel kullanım şekli ve yapılandırması gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Pilin maksimum kapasitesi doğal olarak zaman ve kullanım ile azalacaktır.
14. 4G LTE modülü, etkinleştirme ve ayrı olarak satın alınan servis sözleşmesi gerektirir. Bölgenizdeki kapsama alanı ve doluluk durumu için servis sağlayıcınıza danışın. Bağlantı hızları yer, çevre, ağ koşulları ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. 4G LTE tüm bölgelerde bulunmayabilir.
15. Yarı iletken sürücüler için TB = 1 trilyon bayt. Gerçek biçimlendirilmiş kapasite daha azdır. Sistem kurtarma yazılımı için 35GB'a kadar sistem diski ayrılmıştır.
16. Yüksek hızda internet gereklidir.
17. OMEN bulut tabanlı hizmet, üst düzey oyunların diğer Windows 10 bilgisayarlarına akmasını sağlar. Bir Oyun Akışı hesabını etkinleştirmeli ve Microsoft mağazasındaki OMEN Komuta Merkezi uygulamasını indirmelisiniz. Sistem, 5GHz'de minimum 10 Mbps yükleme hızı gerektirir ve yalnızca Windows 10 bilgisayarlarla uyumludur. Internet hizmeti gereklidir ve dahil değildir.
18. Fiyatlandırma ve mevcudiyet değişiklik gösterebilir.