29.05.2018
Hikmet Özkanber, AstraZeneca’nın Varşova’daki Entegre Finans Çözümleri Merkezi’ne atandı
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Hikmet Özkanber, AstraZeneca'nın Varşova'daki Entegre Finans Çözümleri Merkezi'ne atandı
 
1999 yılından beri AstraZenaca Türkiye'de çeşitli görevler üstlenen Hikmet Özkanber, son olarak Finansal Kontrol Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Özkanber, yeni görevinde AstraZeneca MEA kontrolörlük ekibine liderlik edecek. 
 
Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Hikmet Özkanber, mesleki kariyerine muhasebe sorumlusu olarak başladı. Bütçeleme ve raporlama, maliyet muhasebesi, yerel ve global raporlama ile vergi ve hazine alanlarında üst düzeyde deneyim sahibi olan Özkanber, SAP & Concur Seyahat Uygulaması/ Paylaşılan Hizmetler Merkezi de dahil global ve yerel ölçekte çeşitli sadeleştirme, dış kaynak kullanımı ve süreç iyileştirme inisiyatiflerinin uygulanmasında kritik görevler üstlendi. Mali müşavir unvanına da sahip olan Özkanber, AstraZeneca ailesine katıldığı 1999 yılından bu yana artan sorumluluklar getiren görevlerde yer aldı. Özkanber, üstlendiği yeni görevinde, Varşova'daki IFS (Entegre Finans Çözümleri) Merkezi'ndeki MEA kontrolörlük ekibine liderlik edecek ve tüm MEA (Orta Doğu ve Afrika) piyasalarındaki kontrol faaliyetlerinin başarılı bir şekilde IFS'ye geçişinden sorumlu olacak. 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93 
dileko@bordopr.com 
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tradresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.