03.05.2019
“Hey Genç! Harekete Geç!” Projesi Eskişehir’de
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

“Hey Genç! Harekete Geç!” Projesi Eskişehir'de
 
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Diyabet Vakfı, TOÇEV ve AstraZeneca Türkiye iş birliğiyle 2018 yılında hayata geçirilen 9 il ve 55 farklı okulda toplam 11.000 öğrenciye ulaşması hedeflenen üç yıl sürecek “Hey Genç! Harekete Geç!” Projesi, 16-18 Nisan tarihleri arasında Eskişehir'deydi. Proje kapsamında, Odunpazarı Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Tepebaşı Prof. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ve Tepebaşı Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 9. Sınıf  öğrencileriyle buluşup sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve egzersizin önemi konusunda eğitimler verildi.

Sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve egzersizin önemini vurgulamak ve gençlerin yaratıcılık becerilerini ortaya çıkararak okullar arasında paylaşım sağlamayı hedefleyen “Hey Genç! Harekete Geç!” projesi, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Diyabet Vakfı, TOÇEV ve AstraZeneca Türkiye iş birliğiyle hayata geçti. 3 yıl sürmesi planlanan projenin sıradaki durağı da Eskişehir oldu.

Proje ekibi, 16-18 Nisan tarihleri arasında 3 gün boyunca 3 ayrı okul ziyaret etti. Odunpazarı Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Tepebaşı Prof. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi ve Tepebaşı Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde, diyetisyenler ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu sporcular tarafından gençlere sağlıklı beslenme ve hareket eğitimleri verildi. Gençler ayrıca “Hey Genç! Harekete Geç!” projesi kapsamında gerçekleşecek yarışma konusunda da bilgilendirildi. Eğitim sürecine dahil olan öğrenciler kendi takımlarını oluşturarak, beden eğitimi öğretmenlerinin rehberliğinde çekecekleri videolarla yarışmaya katılabilecek. Videolar, proje jürisi tarafından “en çok izlenen”, “en çok hareket içeren”, “en çok beğenilen”, “en çok video yükleyen okul” kategorileri kapsamında değerlendirilecek.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.