14.09.2018
Görev tamam: “HP Mars Home Planet” projesi Sanal Gerçeklik deneyiminin prömiyerini yapıyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Görev tamam: “HP Mars Home Planet” projesi Sanal Gerçeklik deneyiminin prömiyerini yapıyor
 
HP, Sanal Gerçeklik çözümleri portföyünü yeni çözümlerle genişletmeye devam ediyor.
 
HP Inc. ve bir grup global tasarımcı, bir milyon insan nüfusunun Mars'ta yaşaması durumunda gezegendeki hayatın nasıl olacağını canlandıran çığır açan bir sanal gerçeklik simülasyonu çözümünü duyurdu. HP ve NVIDIA® tarafından yürütülen HP Mars Home Planet programı, Kızıl Gezegen'deki hayatı canlandırmak için çalışan bir topluluğun bir yıllık yoğun çalışmasının ürünü olarak hayata geçirildi.

Programa 150'nin üzerinde ülkeden 90 binin üzerinde kreatif tasarım uzmanı, mimar, mühendis ve öğrenci katıldı. En yenilikçi fikirler, 12-16 Ağustos'ta düzenlenen dünyanın en büyük dijital tasarım konferansı SIGGRAPH'ta lansmanı yapıldı, Technicolor Sanal Gerçeklik deneyimi ile canlandırıldı.  

HP EMEA İş İstasyonları, İnce İstemciler, Perakende Çözümleri ve Üç Boyutlu Bilişim Direktörü Gwen Coble HP Mars Home Planet programını şöyle değerlendirdi: “Tamamen üç boyutlu Sanal Gerçeklik deneyimlerinin üstün gücü, HP ve ortaklarının sunduğu kreatif tasarımcı topluluğuna ve bilişim sürecine dayanıyor. HP'nin teknolojik liderliği, ürün inovasyonlarıyla dolu tarihi ve yaratıcı tasarım süreçlerinin inceliklerini biliyor olması, sıra dışı fikirlerin hayata geçirilebilmesini sağlıyor.”  

HP Mars Home Planet Sanal Gerçeklik deneyimi, kullanıcıları Mars Toplulukları Yönlendirme Merkezi'ne götürüyor, insanlığın Mars'ta yaşam kurmasını mümkün kılan mimari, mühendislik ve ulaşım gibi alanlardaki inovasyonları onlara gösteriyor. Technicolor, Epic Games'in Unreal Engine deneyimi için çarpıcı görseller geliştirdi; böylece harekete duyarlı sandalyeler tasarlamak için HP Windows Karma Gerçeklik başlığı kullanılarak, serbestlik derecesi altı olan ilk Sanal Gerçeklik ürünü üretilmiş oldu. Sanal Gerçeklik deneyiminde yer alan ortamlar ve önemli varlıklar bu sonbaharda Unreal Engine yüklemesi ile kreatif tasarımcı topluluklarının kullanımına sunulacak.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Biyolojik Analog Bilimdalı Baş Araştırmacısı Dr. Darlene Lim ise gelişmeleri şu sözlerle değerlendirdi: “Teknolojik gelişmelerin, temel uzay bilimleri ve gezegen araştırmalarıyla buluştuğu ilginç zamanlarda yaşıyoruz. Bu buluşma, insanlığın Mars'ı keşfetmesi ve Mars'ta hayat kurmasının yolunu hızlandırıyor. Bugün, dünyanın her yerinde pek çok insan bu geleceği hayal ediyor ve bu geleceğe yönelik inovasyonlar geliştiriyor. HP Mars Home Planet projesi kreatif topluluğunun sıra dışı çalışmaları bize, milyonlarca insanın yaşadığı Mars gezegeninde yaşamın nasıl olacağını gösteren sanal bir pencere açıyor.”

Dünya çapında pek çok üniversite ve okul, Sanal Gerçeklik ile Mars Vadisinde modern yaşamı yeniden yaratma, tasarlama ve deneyimlemeye yönelik olağanüstü bir çaba göstererek evrende bir değişim olasılığına imza attı. HP teknolojisi ve yüksek öğrenim liderleri tarafından desteklenen bu kurumlar HP Mars Home Planet Eğitim Birliği'nin bir parçası olan ekipler kurdu. Avrupa'dan on, Avustralya'dan iki üniversite projede birbirleriyle yarıştı. Japonya ise HP Mars Home Planet'e çalışmalarını gönderenler arasından kazananı belirlemek için, gönderilen ve ayrıca değerlendirilen 110 çalışma ile ayrı bir yarışma düzenledi.

HP, kanal ve müşteriler için Ticari Sanal Gerçeklik portföyünü geliştiriyor
HP, iş akışlarını dönüştürecek yenilikçi ticari Sanal Gerçeklik ürünlerini ve uçtan uça Sanal Gerçeklik çözümlerini de duyurdu. HP'nin ticari Sanal Gerçeklik portföyündeki yenilikleri şöyle:
  • HTC Vive Pro, Eylül ayında HP'nin sanal gerçeklik gözlüğü portföyüne eklenecek. Beklentisi yüksek kullanıcılar için tasarlanan, premium düzeyde bir Sanal Gerçeklik gözlüğü olan VIVE Pro, en üst seviyede grafik kartları, yüksek çözünürlüklü ses ve optimize edilmiş ergonomik özellikleri bir arada sunuyor.
  • PixoVR, inşaat, üretim, enerji ve kamu hizmetleri sektörlerine yönelik Sanal Gerçeklik tabanlı eğitim çözümleri sunuyor. PivoVR'ın sunduğu tamamen üç boyutlu ve interaktif eğitim, öğrenmenin kalıcılığının ve başarısının artmasına yardımcı olurken iş yapış esnasında karşılaşabilecek tekrarlanabilen ve rastlantısal bir hale gelebilen hataları ve kazaları Sanal Gerçeklik senaryolarıyla azaltıyor.
  • StarVR, yeni StarVR başlık setinin tanıtımında HP'nin güçlü Sanal Gerçeklik donanımını ve Sanal Gerçeklik Sırt Çantasını kullanıyor. 210 derecelik görüş alanına, entegre göz takip özelliğine, gelişmiş optik özelliklere ve isteğe göre ayarlanabilen AMOLED ekranlara sahip bu sanal gerçeklik seti her yönüyle kurumsal ve profesyonel gösterimler düşünülerek tasarlanmış premium düzeyde bir Sanal Gerçeklik başlık seti.
  • Unreal Engine beta için HP Sanal Gerçeklik Başlangıç Kiti artık erişime hazır ve www.Epic.gm/HPvrkit adresinden indirilebilir. Sanal Gerçekliğin bir dizi zahmetli yönünü ele alan başlangıç kiti, VR kullanımını ve tasarım görselleştirme için geliştirme ve kurulumu son derece kolaylaştırarak karar alma süreçlerini hızlandırmak için tasarlandı.
HP'nin sürekli genişlettiği çözüm portföyü, şirketin ticari Sanal Gerçeklik segmentinde yakaladığı ivmenin bir parçası. Son örnekler arasında Dave & Buster'ın Jurassic Dünyası Sanal Gerçeklik deneyimi ve Noitom'un Alice Space Lunar Mission'ı, Sanal Gerçeklik eğitim çözümleri için DİSTI ile ortaklık ve hastaların ağrıyla baş edebilmesini kolaylaştırmayı amaçlayan Firsthand ile klinik bir deney için yapılan işbirliği yer alıyor.

HP Mars Home Planet hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hpmarshomeplanet.com/.
HP'nin Sanal Gerçekliğe hazır ürünleri hakkında daha fazla bilgi için: http://www8.hp.com/us/en/solutions/vrready/index.html.
 
Görseller için: https://goo.gl/VL77Pa
 
İlgili Kişi
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
HP Inc. Hakkında
Hp inc. (NYSE: HPQ) hayatı her yerde ve herkes için kolaylaştıracak teknolojiler yaratır. Yazıcı, PC, mobil cihazlar, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyü ile hayrete düşüren deneyimleri tasarlar. HP hakkında daha fazla bilgi için: http://www.hp.com