26.03.2018
Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü oldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü oldu
 
2007'den beri AstraZeneca Türkiye'de çalışan ve halen Kardiyovasküler İş Birimi Müdürlüğü görevini yürüten Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak ve aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olacak.
 
Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olan Esra Erkomay, Koç Üniversitesi'nde MBA derecesini aldı. Esra Erkomay ilaç sektöründeki kariyerine 2001 yılında Abdi İbrahim'de Ürün Yöneticisi olarak başladı. 2005-2007 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç Kardiyovasküler & Endokrinoloji İş Birimi'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalıştı. 2007 yılında Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak AstraZeneca Türkiye'ye katılan Esra Erkomay, 2010'da Londra yerleşik olarak Global Marka Lideri pozisyonuna terfi etti. Ağustos 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında Doğu Avrupa Bölge Marka Lideri, Nisan-Mayıs 2013 tarihleri arasında Geçiş Süreci Lideri, Mayıs 2013 – Nisan 2014 tarihleri arasında MEA Bölge Lideri görevlerini İstanbul yerleşik olarak yürüttü. Global ekipler içinde çalışarak edindiği geniş çaplı tecrübesine, Mayıs 2014 – Haziran 2016 yılları arasında Metabolizma İş Birimi Bölge Müdürü unvanıyla kazandığı saha tecrübesini de dahil etti. Temmuz 2016'dan bu yana AstraZeneca Türkiye Kardiyovasküler İş Birimi Müdürü görevini sürdürmekte olan Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan takip edebilirsiniz.