05.06.2017
Elmas Çiçek Malvolti, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Medikal Direktörü oldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Elmas Çiçek Malvolti, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Medikal Direktörü oldu
 
Nisan 2014'ten bu yana AstraZeneca Türkiye bünyesinde çalışan ve son olarak AstraZeneca Türkiye Medikal Direktörü olarak görev yapan Elmas Çiçek Malvolti, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Medikal Direktörü olarak atandı. Yeni görevinde şirketin Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'ndeki medikal stratejik ve operasyonel standartları belirleyecek olan Elmas Çiçek Malvolti'nin çalışma merkezi İngiltere'nin Luton kenti olacak.
 
Elmas Çiçek Malvolti, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Medikal Direktörü olarak, AstraZeneca'nın hastaları önceliklendiren insan ve toplum sağlığı odaklı medikal ekibine liderlik edecek, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi için medikal alanda stratejik ve operasyonel standartları belirleyecek. Ayrıca stratejik planların güçlü bir bilimsel temele dayandırılmasından ve doğruluk standartlarına göre yürütülmesinden sorumlu olacak.
 
İlaç sektöründeki kariyeri 1999'da, Servier'de başlayan Elmas Çiçek Malvolti, Türkiye ve Fransa'da çeşitli görevler üstlendi. 2008'de Paris Bristol-Myers Squibb'de Avrupa Medikal Lideri rolünde görev alan Elmas Çiçek Malvolti, antidiyabetik portföy ürünleri üzerinde çalıştı. Nisan 2014'te AstraZeneca Türkiye ailesine katıldı ve Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Medikal Direktörü olmadan önce AstraZeneca Türkiye organizasyonu içerisinde Medikal Direktör rolünü üstlendi.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok iş birliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com/Turkey adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den takip edebilirsiniz.