18.02.2019
Elif Keçecioğlu, AstraZeneca Uluslararası Pazarlar Pazar Erişim Direktörü oldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Elif Keçecioğlu, AstraZeneca Uluslararası Pazarlar Pazar Erişim Direktörü oldu
 
Ruhsatlandırma, pazar erişim, fiyatlandırma ve stratejik sağlık inisiyatifleri alanında toplam 16 yıllık tecrübeye sahip olan ve 2013'ten itibaren AstraZeneca Türkiye'de görev yapan Elif Keçecioğlu, AstraZeneca Uluslararası Pazarlar Kardiyovasküler, Renal, Metabolizma ve Solunum Ürünleri Pazar Erişim Direktörü olarak atandı. Elif Keçecioğlu yeni görevinde, Uluslararası Pazarlar Ticari Strateji Başkan Yardımcısı Pelin Eriştiren İncesu'ya bağlı olarak çalışacak.
 
Profesyonel hayatına Lundbeck'te Ruhsatlandırma alanında çalışarak başlayan Elif Keçecioğlu, AstraZeneca'ya katılmadan önce altı yıl boyunca AbbVie'de ruhsatlandırma ve pazar erişim ile ilgili süreçleri ve yenilikçi tedavilerle ilgili stratejik sağlık inisiyatiflerini yönetti. 2013 yılında Ruhsatlandırma Müdürü olarak AstraZeneca Türkiye'ye katılan Keçecioğlu, 2015 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak görev yapmaktaydı.
 
Elif Keçecioğlu, Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca AstraZeneca'nın Türkiye'deki ürün hattının ruhsat alım süreçlerinden sorumlu başarılı bir ekibin yönetimini üstlendi. Aynı zamanda “Diyabetle Kaliteli Yaşam” ve “Türkiye'de Akciğer Kanseri Raporu” inisiyatiflerinin paydaş iletişiminin yanı sıra, AstraZeneca'nın yerelleştirme stratejisine liderlik etti. Elif Keçecioğlu yeni görevinde, AstraZeneca'nın kardiyovasküler, renal, metabolizma ve solunum ürünlerinin uluslararası pazarlardaki pazar erişim stratejilerinden ve ülkelerin yeni ürün lansman süreçleri ile birlikte yeni endikasyon onay ve patent süreçlerine destek olmaktan sorumlu olacak.
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93 
dileko@bordopr.com 
 
AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tradresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.