26.09.2017
Dr. Onur Ütebay, AstraZeneca Türkiye Metabolizma Grubu Medikal Müdürü oldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Dr. Onur Ütebay, AstraZeneca Türkiye Metabolizma Grubu Medikal Müdürü oldu
 
AstraZeneca Türkiye ailesine 2013 yılında katılan ve son olarak Onkoloji Medikal Yöneticisi olarak görev yapan Dr. Onur Ütebay, AstraZeneca Türkiye Metabolizma Grubu Medikal Müdürü olarak atandı.
 
2007 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nden mezun olan Dr. Onur Ütebay, iş hayatına 2013 yılında Sanofi'de diyabet alanında Bölgesel Medikal Yönetici olarak başladı. Aynı yıl metabolizma alanında Medikal Yönetici unvanıyla AstraZeneca Türkiye ailesine katılan Onur Ütebay, 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi MBA programını tamamladı. 2017 yılında onkoloji alanında Medikal Yönetici olarak görev yapmasını takiben AstraZeneca Türkiye Metabolizma Grubu Medikal Müdürü olarak atandı.
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com/Turkey adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den takip edebilirsiniz.