03.11.2017
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi liderliğinde Medtronic & AstraZeneca işbirliğinde TAVI Zirvesi
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi liderliğinde Medtronic & AstraZeneca işbirliğinde TAVI Zirvesi
 
Özellikle ameliyat için yüksek risk taşıyan, genel sağlık durumu nedeniyle ameliyat edilemeyen veya eşlik eden farklı hastalıkları bulunan aort kapak hastalarına yönelik girişimsel bir yöntem olan TAVI'nin[1],[2] (Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu) ele alındığı TAVI Zirvesi, AstraZeneca ve Medtronic sponsorluğunda Bezmialem Vakıf Üniversitesi liderliğinde gerçekleştirildi. 200'e yakın kardiyoloğun katıldığı zirveye ilgi oldukça yüksekti. Türkiye'nin önde gelen fikir liderlerinin konuşmacı olarak yer aldığı zirvede güncel kılavuzlar ve ilgi çekici canlı vakalar paylaşıldı.

Dünyanın en büyük medikal cihaz üretici firmalarından biri olan Medtronic ve AstraZeneca Kardiyovasküler-Metabolizma iş birimi, sağlık sektörüne yön verecek önemli etkinlikler gerçekleştirmek üzere işbirliği yaptı. Bu işbirliği kapsamında düzenlenen ilk proje toplantısı olan TAVI Zirvesi 21 Ekim Cumartesi günü Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde gerçekleşti. Prof. Dr. Ramazan Özdemir liderliğinde gerçekleşen toplantıya çok sayıda önemli fikir lideri konuşmacı olarak katıldı.
 
Özellikle ameliyat için yüksek risk taşıyan, genel sağlık durumu nedeniyle ameliyat edilemeyen veya eşlik eden farklı hastalıkları bulunan aort kapak hastalarına yönelik girişimsel bir yöntem olan TAVI1,2 (Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu), kalp aort kapakçığının ameliyata gerek kalmadan değişimine imkan tanıyor. Kardiyoloji alanında çığır açan bu yöntemle ilgili son gelişmelerin aktarıldığı ve uzmanların görüş alışverişinde bulunduğu TAVI Zirvesi, canlı yayında gerçekleştirilen bir girişim ve vaka sunumları aracılığıyla önemli medikal tartışmalara da sahne oldu.
 
 
İlgili Kişi: 
Dilek Özcan 
Bordo PR 
0533 927 23 93 dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com/Turkey  adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den takip edebilirsiniz.
 
[1] Journal of Geriatric Cardiology (2014) 11: 163-170
[2]  Ann Intern Med. 2016;165:334-344