07.12.2018
Benzersiz işlevselliği ve artarak devam eden müşteri ivmesi ile NetApp HCI birinci yılını kutluyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Benzersiz işlevselliği ve artarak devam eden müşteri ivmesi ile NetApp HCI birinci yılını kutluyor 

HCI'daki son güncellemeler, tüm bulut ortamlarında sorunsuz entegrasyon yeteneklerini geliştiriyor, son teknoloji GPU performansını HCI'ın yeteneklerine dahil ediyor ve DevOps ile inovasyonu hızlandırıyor.
 
NetApp'ın, hiper bütünleşik altyapı çözümü NetApp HCI birinci yılını kutluyor. NetApp HCI, bilgisayar, depolama, ağ oluşturma, uygulama ve sanal makine düzeyinde granüler hizmet kalitesini garanti altına alan ilk hiper bütünleşik çözüm olarak 2017 yılında piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldükten yalnızca 13 ay sonra, NetApp Forrester Research tarafından Forrester Wave'in Hiber bütünleşik Altyapı kategorisinde Üstün Performans sahibi olarak gösterildi.[1] Bu başarı, NetApp'ın, IDC verilerinin ortaya koyduğu üzere geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78,1 gelir büyümesinin yaşandığı hiper bütünleşik pazarına olan bağlılığını gösteriyor.[2]
NetApp, üç önemli BT önceliğine odaklanarak hiper bütünleşik çözümünün yeteneklerini önemli ölçüde geliştirdi:
 1. HCI beklentileri tüketici deneyimlerine dayanarak yerine getirildi.
Her düzeyde müşterinin hizmet beklentisi özel ve genel bulut olarak tanımlanıyor. Üst yöneticilerden departmanlar seviyesine, uygulama sahiplerine ve geliştiricilerine kadar beklenti, hizmet ve kaynakların sorunsuz ve son derece otomatik bir şekilde, tercihen “self servis” olarak sunulması yönünde.
 
 1. Her türden BT ortamı, HCI dahil, çoklu bulutun hâkim olduğu bir dünyada var olabilmelidir.
Hizmetler ve uygulamalar her yerde var olabiliyor ve hepsi devinim halinde. Bu, geleneksel kurulum modellerini ve veri yönetim stratejilerini zorluyor. Geleceğe hazır bir BT yaklaşımı, mikro hizmetleri ve konteynerleştirilmiş yaklaşımları dikkate alıyor. Böylece, dünyanın en popüler genel bulutları ile entegrasyon sağlanıyor ve geliştirme ile operasyon tarafı arasındaki engeller ortadan kalkıyor.
 
 1. BT hizmetleri, maliyet konusunu başarılı BT dönüşümün anahtar kriteri olarak benimsiyor.
Daha güçlü ve başarılı bir iş modeli inşa etmek her geçen gün yeni ve gelişmiş hizmetlerin daha hızlı bir şekilde piyasaya sunulmasını gerektiriyor. Bulut bağlantılı, güçlü hizmet kalitesine ve gelişmiş sanallaştırma entegrasyonuna sahip HCI, sadece uygulamaları birleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda müşterilerin uygulamaları her yerde başlatmasını, kurmasını, taşımasını ve bütüncül olarak yönetmesini sağlayarak hizmetlerin hızlı bir şekilde piyasaya sunulmasını sağlıyor.

Bu öncelikleri karşılamak için NetApp HCI'da şu güncellemeleri gerçekleştirdi:
 • NetApp HCI, genel ve özel bulut ortamları arasında sorunsuz entegrasyon sağlamak için artık SnapMirror® to Cloud Volumes ONTAP'ı destekliyor.
 • NetApp HCI'a eklenen yeni seçenekler H410C ve H610C compute node'larını da içeriyor. GPU-tabanlı H610C compute node'ları ile müşteriler VDI ortamlarını hızlandırabiliyor ve NetApp HCI'ın üstün iş yükü koruma yetenekleri sayesinde, herhangi bir iş kesintisi olmadan çoklu iş yüklerini güvenle birleştirmelerini sağlıyor.
 • Sunucu ve depolamanın bağımsız ölçeklendirilmesiyle, compute node'ları karıştırıp eşleştirme yeteneği özel bulutun, konteyner hizmetlerinin, VDI'ın ve kurumsal uygulamaların silolar olmadan birleştirilmesini sağlayacak esneklik ve ölçeği kullanıcılara kazandırıyor.
 • NetApp'ın otomatik depolama tanımlayıcısı Trident'teki güncellemeler, konteynerler için kesintisiz depolama sorununu çözüyor ve çevik DevOps'u güçlendiriyor.
 • NetApp HCI'da Red Hat OpenShift Konteyner Platformuna yönelik onaylanmış doğrulanmış mimari çözümü tanıtıldı.
 • NetApp HCI artık hem Google Cloud Platform için NetApp Cloud Volumes'de hem de AWS için NetApp Cloud Volumes'de DevOps'a yönelik gelişmiş esneklik sunuyor.
NetApp HCI hakkında daha fazla bilgi için;
 • NetApp'ın tüm bulut ortamlarını her yerde destekleme vizyonunu nasıl hayata geçirdiğini öğrenmek için tıklayın.
 • NetApp'ın inovasyon ve kazanımları hızlandırmak için DevOps'u nasıl öne çıkardığını öğrenmek için tıklayın.

Ek kaynaklar
 • NetApp EMEA'yı Twitter'da takip edin.
 • NetApp EMEA'yı Facebook'ta takip edin.  
 • NetApp EMEA YouTube kanalındaki videoları seyredin.
 • NetApp EMEA'nın iş ortağı LinkedIn sayfasına katılın.
 • NetApp'ı Instagram'dan takip edin.
 • NetApp'ı LinkedIn bağlantılarınıza ekleyin.
 
İlgili kişi
Eray Çoşan Akkuş
Bordo PR
0 533 927 23 97
erayc@bordopr.com
 
NetApp hakkında
Hibrit bulut alanında veri otoritesi olarak faaliyet gösteren NetApp, dijital dönüşümü hızlandırmak için bulutta ve kurum içindeki verilerin ve uygulamaların yönetimini basitleştiren geniş kapsamlı bir hibrit bulut veri hizmeti sunmaktadır. Dünya genelinde iş ortaklarıyla birlikte çalışarak, küresel kurumların verilerin sahip olduğu güç potansiyelinin tümünü kullanmalarına, müşterilerine daha çok noktadan ulaşabilmelerine, inovasyonu besleyerek operasyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için www.netapp.com. #DataDrive
 
 
 
[2] From 2Q17 until 2Q2018. Kaynak: IDC Worldwide Quarterly Converged Systems Tracker,  25 Eylül 2018. https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS44330918