20.02.2018
AstraZeneca Türkiye'den uluslararası atama
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

AstraZeneca Türkiye'den uluslararası atama
 
Mart 2015'ten beri AstraZeneca Türkiye'de Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak çalışan İlker Arslan, AstraZeneca Amerika Birleşik Devletleri ekibine Global İmmüno-Onkoloji Birimi Strateji ve Planlama Direktörü olarak atandı.
 
İlker Arslan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Hastane Yönetimi Bölümü'nden MBA derecesini aldı. İlaç sektörüne girmeden önce, Unicef, IFRC ve doğal afet bölgelerinde faaliyet gösteren çeşitli yardım kuruluşlarında aktif olarak çalıştı. Onkoloji alanında yaklaşık 20 yıllık deneyimi olan İlker Arslan, bu sürede Roche ve Gilead Sciences gibi çeşitli şirketlerde geniş çaplı tecrübe edindi. AstraZeneca'ya katılmadan önce, son olarak Bristol Myers Squibb'de İş Etkinliği Kıdemli Müdürü olarak görev yaptı. 2015 Mart ayından bu yana AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan İlker Arslan, Ağustos 2017'den beri de çift şapkalı olarak Uluslararası Marka Direktörü görevini yürütüyordu. İlker Arslan yeni görevinde Maryland, ABD yerleşik olarak çalışacak ve immuno-onkoloji alanındaki global planlama ve stratejiden sorumlu olacak. 
 

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan takip edebilirsiniz.