09.02.2018
AstraZeneca Türkiye çalışanları Dünya Kanser Günü için Vahide Perçin ile buluştu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

AstraZeneca Türkiye çalışanları Dünya Kanser Günü için Vahide Perçin ile buluştu
 
AstraZeneca Türkiye 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında, çalışanlarının kanser farkındalığını ve bilincini artırmaya yönelik aktiviteler düzenledi. AstraZeneca Türkiye çalışanları ayrıca meme kanserine yakalandıktan sonra tedavi olan başarılı sanatçı Vahide Perçin'i merkez ofislerinde misafir etti.
 
AstraZeneca Türkiye tarafından gerçekleştirilen Dünya Kanser Günü etkinlikleri kapsamında başarılı sanatçı Vahide Perçin, AstraZeneca merkez ofisine konuşmacı olarak konuk oldu. Kendi meme kanseri teşhis ve tedavi deneyimini AstraZeneca çalışanlarına aktaran Vahide Perçin, erken teşhisin ve kendi kendine muayenenin önemini vurgulayarak1 hastaların hiçbir zaman umutlarını kaybetmemeleri gerektiğini belirtti.
 
Vahide Perçin Dünya Kanser Günü ve kanser farkındalığı konusunda şunları söyledi: “Birçok kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de erken tanı çok önemli.2  Bu nedenle bütün kadınlara tavsiyem kendi kendilerine meme muayenesi yapmayı ihmal etmemeleri ve özellikle 40 yaşından sonra her yıl mamografi çektirmeleridir.2 Erkeklere ise hayatlarındaki sevdikleri bütün kadınlara bu konuda hatırlatmalar yapmalarını tavsiye ediyorum. Üşenmeyip bu basit işlemlere yılda birkaç saatimizi ayırarak kendimize ve sevdiklerimize çok büyük bir iyilik yapabiliriz”.
 
  1. NCCN Guidelines for patients, Breast Cancer – Carcinoma in Situ (STAGE 0) Version 1.2016
  2. NCCN National Comprehensive Cancer Network. NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology. Breast CANCER. Version 3.2017
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan takip edebilirsiniz.