26.09.2019
AstraZeneca Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yükselişini sürdürüyor
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

AstraZeneca Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yükselişini sürdürüyor
 
2001 yılından beri Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yer alanAstraZeneca, 2019 sonuçlarına göre 2018'deki genel sonucunun üstüne çıkarak çevresel raporlama, iş göstergeleri, sosyal raporlama ve sağlık sonuçlarına katkı alanlarında tam puan aldı. Şirket 18'inci kez Dow Jones Endeksi'nde yer aldı.
 
En uzun soluklu karşılaştırmalı küresel sürdürülebilirlik değerlendirme sistemi Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nin (DJSI) 2019 sonuçları açıklandı. 2001 yılından beri DJSI endeksinde yer alan AstraZeneca; çevresel raporlama, iş göstergeleri, sosyal raporlama ve sağlık sonuçlarına katkı alanlarında tam puan alarak geçen seneki başarısını daha da ileri taşıdı. Şirketlerin ekonomik, sosyal ve çevresel performansını detaylı bir şekilde analiz eden DJSI, bugün kurumsal sürdürülebilirlik açısından altın standart ve yatırımcılar için de çok önemli bir referans noktası olarak kabul ediliyor.
 
AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Serkan Barış, şirketin başarısı hakkında şunları söyledi: “Bu prestijli endeksteki başarılarımıza yenilerini eklememiz, AstraZeneca'nın sürdürülebilirliğe verdiği büyük önemi gösteriyor. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda çevresel raporlama, iş göstergeleri, sosyal raporlama ve sağlık sonuçlarına katkı alanlarında tam puan aldığımız için gururluyuz. Dow Jones Endeksi'ne ek olarak FTSE4Good Endeks Serisi'nde 2019 yılında bir kere daha yer almaya hak kazandık. Çevre, sosyal ve denetim alanlarındaki çalışmalarımızın bu şekilde ödüllendirilmesi bizleri daha da motive ediyor. AstraZeneca olarak daha sürdürülebilir bir çevre ve topluma katkı için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.