08.03.2019
AstraZeneca çalışanları 8 Mart’ta “Güçlü Kadınlar ve Sağlıklı Yarınlar” için buluştu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

AstraZeneca çalışanları 8 Mart'ta “Güçlü Kadınlar ve Sağlıklı Yarınlar” için buluştu
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, İstanbul'daki merkez ofisinde “Güçlü Kadınlar, Sağlıklı Yarınlar” temalı özel bir etkinlik düzenleyen AstraZeneca Türkiye; Prof. Dr. Onkolog Özlem Er, Yoga Eğitmeni Zeynep Şensoy ve sosyal medyada “Pembe Kurdeleli” adıyla bilinen kanser savaşçısı Nur Parlak'ın katılımlarıyla çalışanlarını kadın kanserleri, erken teşhisin önemi ve kanserden korunmanın yolları hakkında bilgilendirdi. 6-8 Mart tarihlerinde üç gün boyunca devam eden etkinlikler kapsamında hekim söyleşisi, yoga ve sağlıklı beslenme atölyeleri düzenlendi. Ayrıca, program kapsamında AstraZeneca çalışanları da kendi bilinmeyen sağlık hikayelerini paylaştı.
 
Türkiye'de faaliyet göstermeye başladığı ilk günden bu yana toplum sağlığının geliştirilmesine destek vermeyi kurumsal sorumlulukları arasında gören AstraZeneca, bir yandan yenilikçi ürünleriyle solunum, kardiyovasküler & renal ve metabolik hastalıklar ve kanser çeşitlerine yönelik tedavi seçenekleri de sunmaya devam ederken, diğer yandan da toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda AstraZeneca Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, kadın kanserlerine dikkat çekmek için, merkez ofislerinde üç güne yayılan bir dizi etkinlik düzenledi.  6-8 Mart tarihleri arasında çalışanları buluşturan “Güçlü Kadınlar, Sağlıklı Yarınlar” temalı etkinlikler, sosyal medyada “Pembe Kurdeleli” adıyla bilinen kanser savaşçısı Nur Parlak ve eşi Savaş Parlak'ın üç farklı tip kansere karşı verdikleri mücadeleyi, teşhis ve tedavi sürecini anlattıkları söyleşiyle başladı. İkinci gün, “Kanserde Risk Faktörünü Azaltmak için: Hareketli Yaşam” temalı bir yoga atölyesine katılan AstraZeneca çalışanları, sonrasında ise kendi kadın çalışanlarının az bilinen sağlık hikayelerini dinlediler. Üçüncü günde ise, “Kanserde Risk Faktörünü Azaltmak İçin Sağlıklı Beslenme” temasıyla smoothie atölyesi düzenlendi. Üç gün süren etkinlikler Prof. Dr. Özlem Er'in katılımıyla, kadın kanserleri, erken teşhisin önemi ve kanserden korunmanın yollarının ele alındığı söyleşiyle son buldu.  
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93 dileko@bordopr.com
 
 
AstraZeneca Hakkında 
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tradresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.