27.03.2018
Astım ve KOAH tedavisi alanındaki önemli araştırmacı Prof. Dr. Alberto Papi Türkiye’ye geldi
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Astım ve KOAH tedavisi alanındaki önemli araştırmacı Prof. Dr. Alberto Papi Türkiye'ye geldi
 
Tıp camiasında Astım ve KOAH alanlarında önemli araştırmacılardan biri olan Prof. Dr. Alberto Papi, AstraZeneca Türkiye tarafından düzenlenen hekimlere yönelik “KOAH'ta Tehlikenin Farkında Mısınız?” toplantılar serisi için Türkiye'ye geldi. Beş gün boyunca İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana'da hekimlerle buluşan Alberto Papi, KOAH tedavi yöntemlerindeki son gelişmelere ve göğüs hastalıkları alanındaki farklı tedavi yaklaşımlarına değindi.
 
İtalya Ferrera Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı, Avrupa Solunum Derneği (ERS) Enfeksiyon Grubu Sekreteri ve Avrupa Alerji Derneği Astım Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alberto Papi, AstraZeneca Türkiye tarafından düzenlenen “KOAH'ta Tehlikenin Farkında Mısınız?” etkinlikleri kapsamında hekimlerle buluşmak üzere Türkiye'deydi. Papi, beş gün boyunca İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana' da düzenlenen 13 toplantıda hekimlerle buluşarak, GOLD Strateji Dokümanı'nın güncellenmesinden sonra göğüs hastalıkları camiasında hissedilen konsensus eksikliğini ve tedavi yöntemleri konusundaki karmaşayı gidermek üzere söyleşilere katıldı. Papi, katıldığı toplantılarda hekimlerle bir araya geldi. Ayrıca İzmir'den yapılan canlı yayın aracılığıyla tüm Türkiye'den toplantıya katılan hekimlerle buluştu.
 
AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Serkan Barış Prof. Dr. Alberto Papi'nin göğüs hastalıkları ve özellikle KOAH konusundaki öncü yönünü ve bu alandaki ihtiyaçları şöyle özetledi: “Hepimizin bildiği üzere, GOLD Strateji Dokümanı güncellendikten sonra, göğüs hastalıkları camiasında KOAH tedavi yöntemleri konusunda bir konsensus oluşmamıştır. Profesör Papi'nin bu ziyareti, akıllardaki bu karmaşayı gidermek ve hem akademisyen hem de klinik düzeyde konuya son noktayı koymak için önemli bir nitelik taşıyor. Papi'nin ziyareti ve konuşmalarının, bu alanda çalışan Türk hekimleri için faydalı olacağını düşünüyorum.”
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93
dileko@bordopr.com 
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca-turkey ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook'tan takip edebilirsiniz.