13.08.2018
Alcatel 3V Türkiye’de satışa sunuldu
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Alcatel 3V Türkiye'de satışa sunuldu
Cep boyu sinema deneyimi
 
18:9 ekran oranına sahip Alcatel 3V Türkiye'de satışa sunuldu. 16:9 ekrandan biraz daha uzun bir ekran anlamına gelen 18:9 özellikli bu telefon, 16:9'luk muadiline göre daha iyi tutuş sağlarken aynı zamanda daha küçük bir cihazda daha büyük ekran sunuyor.
 
18:9'u bu kadar özel kılan şey ne?
2018'de piyasaya sunulan tüm Alcatel cihazları bu yeni 18:9 ekran oranına sahip, bu nedenle bu cihazlar “Full View 18:9” ekranlar olarak tanımlanıyor. Alcatel, her biri 18:9 ekran özelliğine sahip bu akıllı telefonları satışa sunan, tüm ürün portföyü 18:9 ekranlı olan dünyadaki tek cep telefonu üreticisi.
 
Alcatel 3V, tam anlamıyla kompakt bir şekle sahip olan 6” ekranı sayesinde uçtan uca görüntüleme imkânı sunuyor. Böylece futbol maçlarını, YouTube videolarını ve filmleri pürüzsüz ve sürükleyici bir biçimde izleyebilme imkânı tanıyor. Ayrıca görüntü kalitesi de 2K ekran özelliği sayesinde son derece etkileyici!
 
Alcatel 3V, 18:9 ve 2K ekran özellikleriyle daha iyi bir görsel performans ve video görüntüleme deneyimi sağlamanın yanı sıra parlak kaplamalı gövdesiyle gösterişli ve kusursuz bir tasarım sunuyor. Üstelik 2.5D cam ve üç boyutlu arka kapağıyla elde kolayca tutulabiliyor.
 
Sadece bir parmak dokunuşuyla profesyonel fotoğraflar yakalayın
Alcatel 3V, 2 arka kamera özelliğiyle geliyor. Bu çift ana kamera, 16 (yazılım interpolasyonu ile) + 2 megapiksel kombinasyonuyla gerçek-zamanlı bokeh (bulanıklık) efektleri yaratmanızı sağlıyor. Bu özellik sayesinde, ana öznenizin arka planını bulanıklaştırabilir ve böylece istediğiniz objeyi veya portreyi öne çıkarabilirsiniz.  Gerçek-zamanlı ve çekim sonrası bokeh efekti, ister fotoğrafı çekerken ister çekilen fotoğrafı daha sonra düzenlerken kullanılabilmesiyle şahane bir özellik olarak öne çıkıyor.
 
Alcatel 3V, yüksek kaliteli görüntülü görüşmeler için de mükemmel olan 8 megapiksel (yazılım interpolasyonu ile) ön kameraya sahip. Ayrıca Alcatel 3V'nin son derece kullanışlı parmak izi sensörü sayesinde, cihazın arkasında bulunan parmak izi tarayıcısına hafifçe dokunarak fotoğraf çekmenin ve mükemmel anı yakalamanın tadı çıkarılabiliyor.  
 
Yüz tanıma: Telefonunuzun kilidini yüzünüzle açın!
Şimdi telefon kilidini açmak hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı. Alcatel 3V'nin yüz tanıma teknolojisi sayesinde akıllı telefonun ekranına bakıldığında yüz tarama özelliğiyle cihazın kilidi hemen açılıyor.
 
Alcatel 3V, yüz tanıma teknolojisinin yanı sıra kullanıcılarının parmak izleriyle akıllı telefonlarını güvenli hale getirebilmelerini ve önceden belirledikleri parmak izleriyle birden fazla uygulamayı başlatabilmelerini mümkün kılıyor.
 
Ücret ve ulaşılabilirlik
Alcatel 3V'nin (spektrum mavi, spektrum siyah ve spektrum altın seçenekleriyle) önerilen satış fiyatı 1.299 TL.
 
İletişim
Önder Kalkancı – Bordo PR
Tel: 0533 927 23 95 – onderk@bordopr.com
 
TCL Communication hakkında
TCL Communication Technology Holdings Limited üç ana marka – TCL, Alcatel ve Blackberry- altında dünya çapında mobil ve internet ürün ve hizmetlerinden oluşan, genişleyen bir portföyü tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grubun ürün portföyü hâlihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te bulunan 160'ı aşkın ülkede satılmaktadır. Hong Kong'da kurulan Şirket; Çin'in Huizhou kentinde yer alan, yüksek verimli üretim tesisi ve dünyada dokuz farklı noktadaki AR-GE merkezlerini işletmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.tclcom.com/
 
TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisans altına alınan Nokia'nın ticari markasıdır.
 
BLACKBERRY ve EMBLEM Design'ın dâhil olduğu ancak bu markalarla sınırlı olmayan ticari markalar veya tescilli ticari markalar, BlackBerry Limited'in lisanslı olarak kullanılan ticari markalarıdır. Bu tür ticari markaların tüm hakları kesinlikle saklıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. BlackBerry, üçüncü taraf ürünler veya hizmetler için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 
Alcatel mobil cihazlar hakkında
Hong Kong'da bulunan TCL Communication Technology Holdings Limited, dünya çapında mobil ve internet ürün ve servislerinden oluşan, genişleyen bir portföyün tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.  Şirketin ürün portföyü halihazırda Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik'te 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. Telekomünikasyon araştırma firması IDC ve şirket verilerine göre Şirket, 2016'nın üçüncü çeyreği itibarıyla küresel telefon üreticileri arasında yedinci, küresel akıllı telefon üreticileri arasında ise 10'uncu sırada yer almaktadır. Şirket ayrıca, küresel tablet üreticileri arasında yedinci sıradadır.
 
TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar, yenilikçi, zengin özellikli deneyimler sunarak günümüzün mobil teknolojilerine erişimi kolaylaştırmakta, insanların en çok talep ettiği teknolojilerle donatılmış, geniş çeşitlilikte ve değer yüklü bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri, sahip oldukları sade, kişisel, otantik ve eğlenceli yaklaşımla 2000 sonrası doğanlar ve Z Jenerasyonu tüketicilerine hitap etmektedir. TCL Communication'ın sunduğu Alcatel markalı cihazlar yerel pazarları anlama yetisi ve uçtan uca üretim sürecini birleştirerek, tüketicilerin günlük yaşamın keyiflerini keşfetme ve yükseltmelerini sağlayan yenilikçi, zengin özellikli, yüksek performanslı mobil cihazlarla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri sunmaktadır.
 
TCL, TCL Corporation'un tescilli markasıdır. Alcatel, Alcatel-Lucent'in, TCL Communication tarafından lisansla kullanılan bir ticari markasıdır. http://www.alcatel-mobile.com/