24.05.2018
Akut Koroner Sendrom Zirvesi tüm Türkiye’den izlendi
Bültene ait görseller
Bültene ait dosyalar

Akut Koroner Sendrom Zirvesi tüm Türkiye'den izlendi
 
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akut Koroner Sendrom Zirvesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi liderliğinde ve AstraZeneca Kardiyovasküler-Renal ve Metabolizma İş Birimi'nin (KVRM) desteğiyle gerçekleştirildi ve tüm Türkiye'den canlı olarak izlendi.
 
Elliden fazla merkezin canlı izlediği toplantıya ilgi yüksekti. Toplantıda katılımcı hekimlerin cep telefonları keypad'e dönüştürülerek, toplantıya aktif olarak katılabilecekleri yenilikçi sistem de ilk kez uygulanmış oldu. Bu sayede canlı olarak yayınlanan bu toplantıya bu hastanelerde görev yapan çok sayıda asistan ve uzman doktor da cep telefonu ile aktif olarak katıldı. Toplantıda sorulan sorular ile Türkiye'nin Akut Koroner Sendrom tedavi protokolleri genel hatlarıyla tartışıldı.
 
Moderatörlüğünü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl'ün üstlendiği toplantıya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihangir Kaymaz ve Türk Kardiyoloji Derneği Kardiyoloji Birliği Başkanı Prof. Dr. Enver Atalar konuşmacı olarak katıldı. 2015 yılında kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı anlaşma sonucunda Türkiye genelindeki tüm eğitim araştırma hastanelerini kendisine bağlamış bir çatı üniversite niteliği taşıyor. Bu hastanelerde halihazırda binlerce asistan doktor görev yapıyor.
 
Fotoğraf soldan sağa: Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji Birliği Başkanı Prof. Dr. Enver Atalar, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihangir Kaymaz
 

İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Bordo PR
0533 927 23 93 
dileko@bordopr.com
 
AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için http://www.astrazeneca.com.tradresimizi ziyaret edebilir veya https://www.linkedin.com/company/astrazeneca/ile Linkedin'den, https://www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ile Facebook'tan, https://www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ile Instagram'dan takip edebilirsiniz.